Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu i poddasza
17 września, 2020

Klimatyzacja multi split do biura

Najnowsza klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na dobre zdrowie, ale i na efektywność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają bazę naszej wygody i dodatnio wpływają na motywację i chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń zapewniając nam chłód w ciągu lata. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby wypracować jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, zapewniając wychłodzenie i komfort cieplny bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się tylko w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście centralnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, na co pobierana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, jakie chronią jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu domu oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok