Warning: include_once(/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php82/root/usr/share/pear') in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398
Pianka PUR – wszystko o poliuretanach – Syngen
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
8 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw
20 grudnia, 2017

Wielu z nas chciałoby zamieszkać w domu, daje on większe poczucie prywatności. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Projekt domu potrafi bardzo zaangażować. Przemyśleć należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też rozłożenie pokojów. Wszystko musi być idealnie dopasowane, tak żeby każdy mieszkaniec miał swój własny kąt. Przeanalizować trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Kluczową sprawą jest też dobór odpowiedniej metody grzewczej. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W takim wypadku przeanalizować należy montaż pieca węglowego albo olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na komfort na konieczność konserwacji pieca i komina.

Nawet najlepsza metoda grzewcza będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Będzie trudno utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Znaczące straty są wynikiem niewystarczająco ocieplonego dachu. Dlatego kwestii zabezpieczenia termicznego nie należy bagatelizować. Sposób termoizolacji domu ma znaczenie. Wykorzystywane są różne materiały: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, nazywana dla ułatwienia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do ocieplania budynków jest spieniony polistyren. Ma on dużo plusów:jest łatwy w montaży. Jednak nie nadaje się do ocieplania tych części domu, które są łatwopalne – tyczy się to przede wszystkim elementów z drewna. Jedną z możliwości jest wełna mineralna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców zajmujących się izolacją. Wełna jest niepalna, doskonale zabezpiecza przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę trzeba chronić przed wodą poprzez zastosowanie materiałów zabezpieczających. Nie są to wszystkie możliwości termoizolacji domu. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wariantach. Tworzy się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Związki te doprowadza się do odpowiedniej temperatury i potem poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą stosuje się do izolacji. Podczas natryskiwania pianka powiększa objętość i natychmiastowo twardnieje. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Pianka PUR otwarto i zamknięto komórkowa

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta ostatnia stworzona została do zabezpieczenia budynków z zewnątrz. Obok termoizolacji pianka PUR jest także świetnym materiałem hydroizolacyjny, przez to wykorzystywana jest do ochrony fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Ma porowatą strukturę przez co ocieplane elementy mają zapewnioną odpowiednią wentylację. Stosuje się ją do termoizolacji pomieszczeń.

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Stosowana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach przemysłowych. Izolacja z pianki PUR nie szkodzi alergikom. Pianka nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Ocieplenie z pianki poliuretanowej jest nietoksyczna, nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Warstwa pianki tworzy doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła, przez co jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Kolejną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie nasiąka i nie odkształca się. Nie wymaga też zastosowania umocnień, ponieważ doskonale przylega do drewnianych czy betonowych powierzchni. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. Przez nie ucieka więcej ciepła. Wykorzystanie pianki PUR minimalizuje ten problematyczny punkt. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin całość dlatego nie trzeba łączyć kolejnych warstw. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w ekspresowym czasie. Porównując, izolacja z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

Odpowiednie ocieplenie budynku to inwestycja, którą należy przeanalizować i odpowiednio wdrożyć. Przemyśleć należy wady i zalety każdego ze sposobów. Dotychczas stosowane materiały wykorzystywane do termoizolacji od kilku lat mają groźnego rywala jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa zyskuje w oczach fachowców, pozytywnie oceniają oni jej niezawodność. Znacząca zaletą jest także krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka PUR sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale też jako izolacja kurników i hal.

Wszystko o piance PUR

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok