Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – maszyny rozlewnicze
30 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik

kostka brukowa toruń - układanie i cennik

Która nawierzchnia najlepsza na podjazd?

Bazą dobrego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, które będzie służyło przez lata. Ciężar wywołany ciągłym użytkiem wymaga od nawierzchni, by była odporna i nie zepsuła się zbyt szybko. Aby stworzyć trwały podjazd potrzeba nie tylko właściwego przygotowania w postaci podbudowy, aby nie dopuścić do osuwania się, ale również najlepszych materiałów do wykonania podjazdu. Pośród zwykle wybieranej nawierzchni podjazdu wyróżniamy te, wykonane z kamienia, kostki brukowej oraz z dekoracyjnego betonu. Jaka nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Wszystkie mają swoje zalety i wady, więc przed wyborem warto zorientować się w ich właściwościach.

Nawierzchnia na podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to ciągle jeden z popularniejszych i jednocześnie tanich materiałów, z których rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Popularność kostka brukowa osiągnęła nie tylko dzięki cenie, ale również dostępnością, wielobarwnością, a także wielokształtnością. Dzięki tym cechom możemy stworzyć estetyczny podjazd, który będzie tak samo funkcjonalny, jak i przyjemny w odbiorze. Dopasowanie kształtu znacznie usprawnia rozłożenie kostki według ukształtowaia terenu. Z kolei pełna dostępność we właściwie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów budowlanych sprawia, że nie musimy przejmować się dodatkowym zakupem lub dostawą, w sytuacji, gdyby było zbyt mało kostek. Koszt kostki brukowej również można dobrac do swoich możliwości finansowych biorąc pod uwagę dostępną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest mocno odporna na warunki pogodowe, zmiany temperatury i duży nacisk pojazdów, a także jest prosta w utrzymaniu czystości.

Warto jednak zauważyć, że nawierzchnia z kostki brukowej ma też minusy. Podstawową niekorzyść wynika z pogody. Z uwagi na opady albo przesadne działanie słońca kostka brukowa może z wiekiem zmieniac kolor, przez co gubi swoją estetykę. Bywa tak, że niektóre rośliny jak chwasty czy porosty przebijają się pomiędzy szczelinami i rosną, ujmująco wpływając na wygląd podjazdu z kostki brukowej, a wyrywanie ich może odbierać wiele czasu. Dodatkowo, aby podjazd z kostki brukowej był trwały musi być ułożony w poprawny sposób, co z reguły naraża nas na koszt zaangażowania do tego fachowców.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Wykończenie podjazdu z kamienia przekonuje do siebie w głównej mierze wytrzymałością. Raz ułożony podjazd z kamienia utrzyma się na swoim miejscu przez wiele lat. Dodatkowo zawdzięczając to zwyczajnym barwom kamienia, stworzony z niego podjazd nabierze charakterystycznego wyglądu, który w ciekawy sposób podkreśli wygląd samego domu i ogrodu. Zazwyczaj podjazdy z kamienia są traktowane jako wyjątkowo eleganckie. Ważnym elementem jest też naturalność kamienia. Za sprawą swoich właściwości doskonale przepuszcza wodę. Ta metodą zyskujemy dodatkowy plus, tj. brak zbierającej się na powierzchni podjazdu wody.

Wybierając podjazd z kamienia, trzeba wiedzieć, że kluczową rolę utrzymuje tutaj rozmieszczenie, aby podjazd był wytrzymały i aby pełnił swoją rolę przez lata. Trzeba unikać zostawiania obszernych przestrzeni pomiędzy nimi, z uwag na to lepiej rozmieścić je jeden obok drugiego, a szpary uzupełnić mieszanką cementu i piasku. Niepoprawnie ułożony kamień nie zachowa swojej zalety odprowadzania wody, co prowadzi do tworzenia się kałuż i zastoin. Oprócz tego naturalna nierówność kamienia oznacza, że trudno czyścić podjazd z kamienia, a zimą trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Dekoracyjny beton tworzymy dzięki stemplowaniu (odciskaniu) go przy pomocy specjalnych stempli oraz form. W ten sposób da się uzyskać ładne kształty i wzory, a także specjalne faktury, które łatwo da się dopasować do designu domu czy ogrodu. Stworzenie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość wykonania wyjątkowo estetycznego podjazdu. Warto dodać, że obecne techniki produkcji pozwalają też na nadanie betonowi koloru. Główną zaletą dekoracyjnego betonu jest jego solidność oraz odporność na niszczenie oraz warunki atmosferyczne. Łatwo utrzymać go w porządku, ale w przypadku zastosowania dekoracji, potrzebna będzie konserwacja, aby beton nie tracił wybranego koloru.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Tak samo kamień, kostka brukowa oraz beton mają zalety i wady. Przy wyborze materiału powinniśmy kierować się w głównej mierze finkcjonalnością, wytrzymałością oraz estetyką. Patrząc na to, na którym z tych elementów zależy nam najmocniej, od tego powinniśmy zmotywować swój wybór. Zachowanie czystości jest istotne, dlatego kamień może nie sprawdzić się u osób, dla których liczy się łatwość czyszczenia. Z kolei jeśli skupiamy się na estetyce, beton dekoracyjny oraz kostka brukowa okażą się mniej dobrym wyborem. Aby nawierzchnia podjazdu prezentowała się wyśmienicie, trzeba jednak pamiętać o poprawnym przygotowaniu, ponieważ bez tego żaden nateriał nie spełni swojej roli w stu procentach.

www.kostka-brukowa-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok