Rekuperatory i klimatyzatory instalacja Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na wydajność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i korzystnie oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam chłód podczas upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze działa mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Czym jest rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by zdobyć jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie komfortowej temperatury w środku budynku szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, gwarantując ochłodę i cieplny komfort niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach z reguły używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie podczas lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna centralnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ogrzać, na co pobierana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Daje nam oszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest połączenie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie korzyści z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok