Warning: include_once(/opt/alt/php-xray/php/smart-advice-plugin/cl-smart-advice.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php82/root/usr/share/pear') in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398
Skuteczność w ocieplaniu – pianka pro – Syngen
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
7 października, 2016
Notariusz Akty notarialne Testamenty Taksa notarialna
Czym są akty notarialne i ile kosztuje ich sporządzenie?
10 listopada, 2016

Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych

Ocieplenie domu to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której musisz pomyśleć jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze dekadę temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu badań nad nowoczesnymi sposobami izolacji mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami prekursorskie. Producenci materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który urzeczywistniałby normy zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Ważny był również aspekt komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, gdyż wcześniej wykorzystywane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach starań o wynalezienie nowoczesnej technologii izolacji, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie zauważono, że pianka z poliuretanu jest tworzywem wysoce funkcjonalnym, oferującym znakomitą izolację termiczną nie tylko domów, ale także hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, a także za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się czytając dalej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Istnieją dwa rodzaje pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni przede wszystkim konstrukcja, ale także wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie wchłania wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa używana jest zwłaszcza w izolacji wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sugeruje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża budynku i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Najistotniejszym problemem związanym z izolacją domu jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Użycie pianki PUR zupełnie eliminuje tenże problem, albowiem surowiec trafia do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu profesjonalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje o wiele mniej powierzchni niż tradycyjne materiały ociepleniowe. Co więcej wzmacnia konstrukcję budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co niejednokrotnie jest czynnikiem decydującym przy wyborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla tradycyjnych technik izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej stosowaniu redukuje się grubość warstwy izolacyjnej. Pianka PUR jest neutralna dla środowiska i najlepsza dla alergików. Gwarantuje najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz budynków, gdyż nie zmienia swoich cech nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach w chłodne dni, to jeszcze zapobiega przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody powoduje, że w materiale nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym dobrze napomknąć, to wygodna aplikacja pianki. Pianka PUR wypełnia najdrobniejsze powierzchnie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej budowa umożliwia doskonałą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką PRO twierdzą, że taka metoda izolacji jest najbardziej wydajna i najwygodniejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo porównywalne, więc przy wyborze metody docieplenia domu warto przypomnieć sobie o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja wydatków ale również czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na ocieplenie pianką, następnym etapem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także fabrycznych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od izolacji poliuretanowej, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: ocieplanie domów.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok