Zalety nowoczesnej depilacji laserowej
22 marca, 2017
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
24 marca, 2017

Profesjonalne oddłużanie spółek

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Chcesz sprzedać spółkę z długami?

W Internecie ostatnio pojawia się ogromnie dużo ogłoszeń o skupie i odsprzedaży spółek. Takie informacje publikują nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym zawodowo, lecz także osoby prywatne. „Pilnie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to zaledwie wybrane tytuły ogłoszeń. Chętnie właściciele zamierzają sprzedać te, które posiadają pokaźne długi, bowiem wcale nie są w stanie ich spłacić. O sprzedawaniu spółek mamy możliwość znaleźć dużą ilość specjalistycznych artykułów, aczkolwiek nie wszystkie ujęte w nich wskazówki są prawdziwe. Wiele z nich prezentuje kupujących spółki jako kombinatorów, kapitalistów, którzy wzbogacają się na czyimś nieszczęściu. Zaufane przedsiębiorstwa tracą przez to Interesantów. Jakie są fakty?

W przypadku kiedy chcesz odsprzedać spółkę, to zasadniczym krokiem powinno być wszechstronne ocenienie firmy, jakiej masz zamiar to zlecić. Przede wszystkim możemy zaufać tej, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Inaczej mówiąc, że jej pracownicy mają właściwe kompetencje i nie pojawiła się ona jedynie na chwilę. Ważne jest również profesjonalne podejście do Interesanta, i tym samym jakość kontaktu z nim, m in. sposób formułowania wiadomości e-mail, a zaraz potem spotkanie w biurze. Dużym plusem firmy zajmującej się skupem zadłużonych organizacji jest wszechstronne rozstrzygnięcie problemu – doradztwo prawne albo konsultacje z obszaru księgowości.

Jak wygląda zbycie 100% udziałów?

Jest to najzwyczajniej w świecie sprzedaż spółki, która dokonuje się w obecności radcy prawnego Wybrana firma wraz z dotychczasowymi współwłaścicielami zawiera pisemną umowę, na której powinny zaistnieć podpisy wszystkich zainteresowanych. Musisz zatem posiadać przy sobie konieczne dokumenty, jak: dowód osobisty, informacje na temat firmy (nazwa, dane adresowe) oraz obecnego zadłużenia.

Sprzedaży, a także wykupu spółki, mamy możliwość dokonać chociażby w 24 godziny! Wystarczy umówić się z wyszukaną firmą i wpisać w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Większość kandydatów błyskawicznie odpisuje na zgłoszenie. Ogólnie rzecz ujmując nie musisz martwić się o pożyczkodawców, którzy wyczekują na odpłacenie długów, jak i o opinię. Zbycie spółki daje możliwość wyzwolenia się od takich kłopotów. Przedsiębiorstwa zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszystkie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wprost natychmiastowa transakcja. Możesz uwolnić się od problemu w mgnieniu oka. Po zatwierdzeniu transakcji absolutnie nie musisz już reprezentować firmy, podpisywać deklaracji w jej imieniu bądź podejmować kolejnych czynności.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Znaleziona firma przygotuje umowę sprzedaży, wezwie na posiedzenie adwokata i zajmie się resztą rzeczy połączonych z odsprzedażą.

W ogóle nie musisz niepokoić się, że zrobisz błąd! Jeżeli nie posiadasz wystarczającej wiedzy, żeby samodzielnie uporać się z problemem – zaufaj specjalistom.

Więcej alternatyw! Bowiem prócz skupu spółek z długami owe przedsiębiorstwa zajmują się pomocą rachunkową, konsultingiem podatkowym, obsługą prawną, przekształcaniem spółek, zbywaniem gotowych spółek oraz wieloma innymi czynnościami.

A jak wygląda zakup gotowej spółki?

Nabycie czystej spółki pozwala wyminąć czasochłonne i monotonne formy rejestracyjne, inaczej zdobycie numeru Regon, wpisu na potrzeby KRS albo numeru PKD. Czysta spółka nie powinna mieć jakiejkolwiek historii, osób zatrudnionych bądź zadłużeń. Koszt skupu „porządnej” spółki zwykle jest o wiele niższy niżeli dzieje się to w przypadku robienia tego na własną rękę. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na przykład spółka komandytowa potrafi kosztować blisko 4.000 zł, natomiast zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prawie 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która ma autoryzację na spedycję. Należy liczyć się z nakładem gdzieś 15.000 zł.

Cieszące się popularnością ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania kupionej spółki. W przypadku upadku mogą zaprzepaścić tylko wniesiony wkład. Kwalifikuje się to jako kapitał zakładowy i może być niewątpliwie modyfikowany w trakcie wzrostu firmy. Dobrze jest też wiedzieć, że wieloosobowe spółki wcale nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Upadłość dużo kosztuje

Rozpoczęcie procesu rozwiązującego spółkę łączy się z dużymi kosztami, m in. z wypłatami na syndyka oraz kalkulacją majątku. Każdy kredytor w przypadku niezaspokojenia potrzeb czasem może wytoczyć postępowanie przeciw wszystkim członkom zarządu, a również dochodzić swoich praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można przez kilka lat liczyć na to aż komornik przeprowadzi wszystkie konieczne czynności. Samo zgłoszenie wniosku wcale nie przyczynia się do tego, że nie trzeba pokrywać długów.

Aby sąd mógł oznajmić upadłość spółki, musi koniecznie mieć ona określony majątek. W każdym innym przypadku – wniosek będzie odrzucony. Trybunał po prostu nie może przeprowadzić postępowania, aby zaspokoić potrzeby pożyczkodawców.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? Tematyka skupu oraz odsprzedaży spółek jest wyjątkowo obszerna. Jeśli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to kliknij w link i zaznajom się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok