Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jakimi środkami wybielać zęby, by uzyskać pożądany skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od stomatologa jest uważane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, da się bez problemu przywrócić biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z na przykład kolorowej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do zwykle wskazywanych należą kawa, soki i różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było zmniejszanie efektów spożywania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielające w klinice stomatologicznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najlepsze, fachowe wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich zaprojektowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania daje wspaniałe rezultaty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, gwarantująca przyzwoite i trwałe efekty już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Oprócz tego ten typ zabiegu niszczy do 99% bakterii namnażających się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego również siła naświetlania lampy może zostać dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Każdy marzy o niezwykłym i zupełnie białym uśmiechu. Z tego względu wszędzie dostępne są ciekawe metody wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście wybielające pasty . Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnego nakładania. Kupuje się je w aptece, jednak zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Nie każdy pamięta, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest porządne oczyszczenie ich w klinice dentystycznej na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Następnym sposobem dostępnym w gabinecie stomatologicznym są również wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie i korzysta z nich według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, aby wybielanie było efektywne i w pełni bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie mamy świadomość, że wszelkie babcine metody, choć odrobinę działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i często podrażniają dziąsła. Stomatolog profesjonalnie doradzi, która technika z tych polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Oprócz tego zobaczy stan zębów i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne jest najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy pamiętać o tym, by pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie gwarantują bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto wybrać fachowe wybielanie u stomatologa. Tak mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż widoczne będą efekty wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle tuż po zabiegu wybielania należy też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie osłabić uzyskanego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety odsłania naturalny odcień zębów, a te czasem nie są idealnie białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor na przykład z powodu przyjmowanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli produktami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Co robić, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Skutecznym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają dużo plusów. Poza tym, że możemy dopasować ich kolor do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też warto przed zabiegiem wybielania skonsultować się ze stomatologiem, by sprawdził, która technika będzie najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok