Sklep internetowy przygotowany przez WordPress i WooCommerce
2 lutego, 2021
Podpis elektroniczny Eurocert Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas często spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto zadbać o wygląd swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej formie. Na kolor naszych zębów w dużej mierze mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Współczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna oferuje imponujący wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby wykonać indywidualnie dobrane licówki, dentysta sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta sporządza najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, wykonane  skomponowane z kilku składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Zaawansowany poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest palaczom. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Dentysta Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok