Protezy na imlpantach – Toruń
26 sierpnia, 2020
Który pojazd to pojazd uprzywilejowany i jakie są jego prawa
28 sierpnia, 2020

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów u dentysty z reguły przeciąga się na parę spotkań. Zwłaszcza w przypadku leczenia z dziedziny ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Obecne sposoby umożliwiają dentystom na ograniczenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki najnowszym metodom implantologicznym kliniki dentystów dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od razu.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na technice umieszczania implantów. Z reguły aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten typ leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że na początku umieszczany jest implant, z kolei w drugiej fazie stomatolog zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy przerywa długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, kiedy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero po nim implant dentystyczny oraz kość zwiążą się na dobre, proteza może zostać umieszczona przez dentystę.

W momencie odbudowy zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, gdzie cała procedura aplikacji implantów i osadzenia protezy odbywa się w ciągu jednej wizyty. Należy też nadmienić, że procedurę umieszczenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, żeby proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie są niezbędne do wykonania wzoru protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w trakcie jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej na starcie potrzebne okaże się leczenie u dentysty, żeby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja z dentystą. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego zadaniem jest także pobranie właściwych wycisków, na bazie których stomatolog protetyk spreparuje dobrą nadbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma parę możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może poprosić o różne protezy. Przy mniejszych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego braku zębów bardzo zachwalana przez stomatologów jest technika umieszczenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach metodą All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog przedstawia także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie stomatolog umiejscawia 4 lub 6 implantów zębowych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką metodą – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi całkowity komfort i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces złączenia z kością, a na dodatek wygląda naturalnie.

Końcowa faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po wygojeniu implantów, gdy protezę tymczasową zastępuje właściwa proteza. Przeważnie na zabieg należy spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Ten krok również zostanie wzięty pod uwagę podczas przygotowywania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie właściwej higieny oraz regularne konsultacje stomatologiczne. Wszelkie wskazówki lekarz stomatolog rzecz jasna omawia z pacjentem w czasie kontrolnych wizyt. To istotne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Szybkie zakładanie implantów najczęściej odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je w przypadku osób z bezzębiem. Obie te techniki są sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie tym, którzy utracili pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok