Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Nie tak dawno na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość poznania efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest niezwykle komfortowy i nie pożera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym albo do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Pod licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok