Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od razu podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość zobaczenia rezultatu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, bo aplikacja implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów u stomatologa jest niezwykle wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok