Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje podlewania roślin w ogrodzie
24 sierpnia, 2020
Protezy na imlpantach – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty w jeden dzień w klinice dentystycznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów w gabinecie dentystycznym z reguły rozkłada się na kilka wizyt. Zwłaszcza podczas leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Obecne sposoby pozwalają dentystom na ograniczenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie u stomatologa. Dzięki najnowszym technikom implantologicznym kliniki dentystyczne udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest dostępna już niemal od ręki.

Proteza w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych zabiegów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w gabinecie dentystycznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Taki model leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że po pierwsze wszczepiany jest implant, potem w drugiej fazie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, w którym implant łączy się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant dentystyczny oraz kość zwiążą się na stałe, nadbudowa protetyczna może być umieszczona przez stomatologa.

W momencie wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których pełna procedura umieszczenia implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega w jeden dzień. Należy jednak nadmienić, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, by cały proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz stomatolog organizuje treściwy plan leczenia dentystycznego i szablony, jakie posłużą do spreparowania wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona podczas jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie na początku potrzebne będzie leczenie dentystyczne, by nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Stomatolog określa stan jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego rolą jest także pobranie właściwych wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk spreparuje właściwą odbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma wiele możliwości. Patrząc na ilość utraconych zębów, może poprosić o różne protezy. Przy mniejszych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów przeważnie sugerowana przez stomatologów jest metoda oparcia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 albo All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. W tej fazie stomatolog aplikuje cztery albo sześć implantów stomatologicznych, potem bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im spokojny proces zespojenia z kością, a także wygląda naturalnie.

Finalny etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po wygojeniu implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Zwykle na taki zabieg należy umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten etap także będzie wliczony podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Warunkiem tego, jest utrzymanie higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszelkie wskazówki lekarz stomatolog rzecz jasna przekazuje pacjentowi podczas wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów z reguły odbywa się w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je w przypadku osób z pełnym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem otrzymania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, gdzie będzie osadzona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne da się osadzić na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie gwarantują stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

Protezy stomatologiczne

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok