Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu i poddasza
17 września, 2020

Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy z nas niejednokrotnie zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej formie. Na kolor naszych zębów w dużej mierze wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie wolno zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu będziemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z różnych składników. Kosztują od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Wszyscy chcemy o doskonale białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym zadaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok