Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz według stomatologów najlepszym pośród protez, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest bardzo wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami można schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok