Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze

Doświadczony adwokat w dochodzeniu odszkodowań
30 stycznia, 2017
Zakup nowego samochodu
2 lutego, 2017

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Jako kierowca zastanawiasz się zapewne jak udoskonalić swoje kompetencje za kierownicą. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez przyswojenia konkretnych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa sztuka jazdy zaczyna się wtedy, kiedy zyskujesz świadomość niebezpieczeństwa i potrafisz kierować nie tylko samochodem, lecz również swoją wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trasie. I właśnie dlatego, jako fachowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego priorytetem jest kształtowanie odpowiednich przyzwyczajeń w różnych sytuacjach drogowych. Startując od nieodpowiednich czynników pogodowych, przebrniesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i zrozumiesz na czym polega dynamiczna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla świeżych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy specjalizują się w zawodowych prowadzeniu samochodów od wielu lat. W początkowym kryterium zamiarem szkolenia, jest wygenerowanie u kierowców właściwych reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu drogowym. Dodatkowo punktem przewodnim szkolenia jest nauka ekonomicznej eksploatacji samochodów, która wpływa na poprawę jakości jazdy i na komfort wszystkich członków ruchu drogowego, oraz na podwyższenie sprawności naszego samochodu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika prowadzenia samochodu oparta jest na kilku założeniach. Przede wszystkim wiąże się ona z odpowiednim przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, jak i z zagwarantowaniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące eksploatacji samochodów. Pokażemy jak sprawdzać stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do wzrostu, by poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to również sprawność dopasowania prędkości i charakteru jazdy do danych realiów pogodowych i stanu nawierzchni drogi. Wyjaśnimy Wam jak używać nowoczesne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa rozumienia zachowania pozostałych uczestników drogi, tak by jak najszybciej reagować na zagrożenia. Niezmiernie kluczowym momentem szkolenia jest wdrożenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zademonstrujemy Państwu jak walczyć z stresem i jak motywować innych uczestników ruchu do pozytywnych zachowań w trakcie jazdy.

Program szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech poziomów. Najpierw każdy kierowca będzie partycypował w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora pojazdu osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autokaru, zależnie od typu szkolenia. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył fachowy instruktor, który na tym etapie zajmuje się jedynie analizą charakteru jazdy i oceną reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia pojazdu, kursant będzie miał sposobność przetestowania własnych kwalifikacji w warunkach nadzwyczajnych. Scenariusz lekcji zakłada występowanie różnych, skomplikowanych do przewidzenia zdarzeń na drodze takich jak oblodzona nawierzchnia, poprzeczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i jasne światło, chwiejny ładunek, wkroczenie pieszego na drogę, jak i kilka pozostałych okoliczności.

Pozostałym odcinkiem kursu są zajęcia z teorii w trakcie których uczniowie zapoznają się z obserwacją trybu jazdy i z najczęściej popełnianymi zaniedbaniami, które mogą spowodować kolizję. w trasie. Podczas ćwiczeń zostaną im objaśnione zasady bezpiecznego kierowania autem po jezdni i reguły pierwszej pomocy w chwilach wymagających ingerencji lekarskiej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zobaczyć techniczne predyspozycje użytkowania własnego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im przedstawione przypadki rozmaitych zjawisk ulicznych, wraz z szczegółowym opracowaniem przyczyn i skutków. Ponadto instruktorzy zademonstrują jak reguły jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu ulicznym.

Końcowa część, praktyki, polega na ponownym kierowaniu samochodem w symulatorze. Teraz jednak trener aktywnie partycypuje w lekcji i radzi uczniowi jak zaimplementować zasady jazdy defensywnej podczas codziennej eksploatacji samochodu. Na poszczególnych przykładach pokaże, jak powinna budować się odpowiedź prowadzącego na konkretne zjawisko.

Wytworzenie mechanicznego przewidywania ryzyka w trasie może przyczynić się do obniżki wypadków i kolizji, na jakie szczególnie narażone są osoby, które funkcjonują w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z groźnymi warunkami w ruchu ulicznym. W oferowanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy przydzieleni przez daną firmę w celu poprawienia metody prowadzenia samochodu. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i powiększenie się stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i dostarczanego towaru. Kierowcy po skończonym szkoleniu będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw drogowych i właściwiej opanowywać stres w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym instytucie treningowym. Gwarantujemy gratisowe podręczniki i sprawdzoną kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są fachowe kursy, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok