Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki bez bik
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, a także dokument odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto konieczne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które potwierdzą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie zapewnia otrzymanie wszelkich wymaganych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się uzupełniające szkolenia, które rozwinąć osiągnięte zdolności. Żeby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Głównym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady odpowiedniej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast badania lekarskie można odbyć po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga w głównej mierze osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się szybką reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej i gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie zainteresuje kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można także prowadzić bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był ułożony tak, żeby nastawił kierowcę na trudne sytuacje na drodze i unikania kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów czy innych osób wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdzie realna jest strata kontroli nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy ulepszają swoje zdolności, niezbędnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, które znajdują się w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest podstawą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kierowcom. Przygotowany program szkolenia dzięki wspaniałej organizacji i użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców poruszania się w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy i sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok