Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
30 stycznia, 2017
Zaplanuj swój ślub
2 lutego, 2017

Fantazje o innowacyjnym samochodzie mogą stać się realne. Przecież auto nie jest dziś wyszukanym zakupem, na który stać zaledwie wybranych. Ceny samochodów nieustannie lecą w dół, a dostawcy oferują co raz to atrakcyjniejsze promocje, z których niełatwo nie skorzystać. Znamy to przeżycie, kiedy patrzy się na reklamę najnowszego modelu auta i wie się – w tym aucie czułbym się rewelacyjnie.

Kupienie nowego pojazdu powiązane jest jednakże z pewnymi powinnościami. Niezależnie od tego czy zamierzasz kupić samochód w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Istnieje wiele okoliczności w których podobno bezkolizyjny samochód okazał się być znacznie naruszony, a dobry dealer oferował kradzione auta. Nie chcemy abyś został w żaden sposób pokrzywdzony, z tego względu dziś opisujemy krok po kroku, co trzeba zrobić, aby kupić dobre auto bez żadnych problemów. Sami posiadamy własną moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Konsumenci byli właściwie poinformowani w kwestii zakupu nowego samochodu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed zakupem pojazdu, zawsze radzimy naszym Klientom, aby odpowiednio zastanowili się nad jego gatunkiem i trybem wyeksploatowania. Zazwyczaj okazuje się, że rodzaj który akurat mamy na oku będzie dla nas całkiem nieprzydatny. Jeśli sporo podróżujesz po mieście zdecyduj się na samochód kompaktowy i zwrotny, o nie dużym, oszczędnościowym silniku. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezmiernie popularny współcześnie Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeżeli szukasz samochodu na rodzinne wyprawy, w takim przypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Ford Mondeo Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej luksusowy model Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, czy chcesz kupić nowe, nieużywane auto, czy wolisz oszczędzić pieniądze i kupić przejęty po kimś samochód w skupie aut. Atutem nabycia samochodu w autoryzowanym salonie sprzedaży jest zapewne stały serwis i pewność, że wybrany pojazd nie brał udziału w kolizji. A co z negatywami? Na pewno może Was zaskoczyć wartość nowego pojazdu, za który będziecie musieli zapłacić nawet do 3 razy więcej, porównując do auta z giełdy. Przejdźmy teraz do analizy nabycia auta w skupie aut. Dobrze jest podkreślić, ze całokształt zależy od rzetelności i doświadczenia sprzedawcy. Raczej powinniśmy wybierać komisy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Za każdym razem masz możliwość sprawdzić w internecie, co mówi się o określonym zbywcy. Jakie są plusy nabycia auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, znacznie niższa niż stawka w salonie. Negatywy są równie klarowne – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek usterki. Jednak możemy to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym wstępie należałoby skontrolować wybrany pojazd – nie tylko pod kątem ewentualnych zniszczeń, ale także pod względem historii rejestracji. Pojedź z sprzedającym do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista wnikliwie zbada samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakiś sposób modyfikowane, specjalista na pewno Ci o tym zakomunikuje. Później pójdź na komisariat Policji, gdzie pozyskasz wiedzę o tym, czy samochód nie należy przypadkiem do kogoś innego.

Znalazłeś już idealny samochód. Przyszedł czas na procedury formalne, które przy właściwej organizacji nie muszą być bardzo problemowe. Obligatoryjnie podpisz umowę, lub odbierz fakturę od sprzedawcy. Taki dokument deklaruje własność konkretnego samochodu. Na jego podstawie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która wynosi 2% od sumy zapłaconej za auto. Kolejną sprawą jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom instytucji ubezpieczeniowych zanalizujesz która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Następny krok to zarejestrowanie pojazdu w właściwej placówce. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne samochodu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze łatwe?

Zakup nowego samochodu to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza wycieczka nowym samochodem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o podanych przez nas czynnościach i unikaj błędów, które mogą Cię wiele kosztować. Jeśli posiadasz jakieś obiekcje, za każdym razem możesz przetestować dane auto u mechanika, by nie zakupić złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie aut bardzo często słyszeliśmy wprost niesamowite opowieści, jak zbywcy zwodzili niedoświadczonych Konsumentów. Dlatego też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą klasę sprzedawanych u nas pojazdów. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek sprzedawane auto było przedtem dokładnie skontrolowane. Przyjedź do nas i wyjedź swoim wymarzonym autem. Ofertę odkryjesz na stronie internetowej: Skup aut Wrocław

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok