Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co właściwie będzie odbywało się podczas procesu sądowego? Oraz czy sędzia wymierzy w stronę małżonków wyłącznie niekomfortowe zapytania? Jakim sposobem „zmobilizować” się do rozprawy, by dostać rozwód? Zacznijmy od tego, iż obecnie sprawy w temacie rozwodów nie są niczym osobliwym. Wiele mieszkańców miast i wsi w miarę upływu czasu rozumie swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii doboru drugiej połówki. W wielu przypadkach małżonek zdradza, nadużywa napojów wyskokowych lub innych używek czy znęca się psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy spośród nas ma uzasadnienie, aby złożyć pozew o rozwód i wyczekiwać pożądanego orzeczenia sądu. Czekanie na holu w sądzie na otwarcie postępowania na pewno jest bardzo stresujące. Wcale nie ma się jednakże czego bać. Trzeba mieć minimalną wiedzę w temacie tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż na własną rękę wcale nie damy sobie rady, możemy wtedy zwrócić się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam skumulować wszystkie obligatoryjne dokumenty.

Rozprawę w kwestii rozwodu przeprowadza zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj po bokach – to prawnicy ławnicy. Cała sprawa będzie odbywało się bez włączenia publiki, w konsekwencji z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, współmałżonków i plenipotentów nikogo ponadto w ogóle nie powinno być podczas rozprawy. Wcale nie musimy się w takim przypadku kłopotać tym, że przyjaciółka z biura dowie się za dużo o naszym związku albo o tym, co konkretnie dzieje się z naszymi małoletnimi dziećmi. Pozostałymi krokami procesu są: sondowanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie współmałżonków i definitywnie – opublikowanie orzeczenia.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia niezmiennie rozpoczyna od zadawania generalnych pytań. Czy partnerzy prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); w jaki sposób wygląda sytuacja z dziećmi? (czy są dorosłe, kto dzisiaj trzyma nad nimi opiekę, jeśli matki lub ojca w tym domu wcale nie ma); czy uprzednio toczyły się względem jednego spośród współmałżonków sprawy familijne? Oraz czy jest w ogóle jakaś nadzieja na oszczędzenie związku? Po tych zapytaniach sędzia przechodzi do przesłuchania świadków. Ma szansę to zorganizować na kluczowej rozprawie bądź dopiero na drugiej. Na wstępie odpytywani są członkowie rodziny strony powodowej, zaś po czym – strony pozwanej. Od liczby obserwatorów zdarzeń zależy liczebność spraw, zaś każda ze stron może pytać o szczegóły. Jeżeli zainteresowani będą już wysłuchani, wtedy sędzia przechodzi do przepytania współmałżonków. Mają możliwość oni pokazać swój scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co konkretnie zakomunikował któryś ze świadków wydarzeń bądź sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, głównie małoletniego
  • Stałoby to w sprzeczności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie odpowiedzialny partner, przykładowo ten który dokonał zdrady (drugi małżonek jest zobowiązany zaprezentować akceptację na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W wielu kwestiach ma możliwość pomóc nam adwokat, głównie jeśli dążymy do tego, żeby sędzia orzekł winę którejkolwiek ze stron za rozkład związku. Możemy się też do niego udać wtedy, kiedy: strony zajmowały ogólnodostępny inwentarz, zaś jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w stanie upadłości; chcemy, by zostały orzeczone alimenty na drugiego współmałżonka albo na dzieci; pragniemy posiadać całą kontrolę rodzicielską albo pragniemy drugiej stronie ograniczyć związki z dzieckiem; okoliczność potrzebuje zasądzenia metody użytkowania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału bądź powierzeniu go jednemu spośród współmałżonków; powinno się zasądzić rozdział całkowitego dobytku. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie wyłącznie w sytuacji rozwodu, ale też w trakcie separacji. Warto nadmienić, iż rozwód i separacją to dwie rozmaite rzeczy, które owszem są pokrewne, lecz różnią się skutkami. Werdykt sądu o rozwodzie powoduje, iż małżeństwo przestaje egzystować. W sytuacji separacji związek małżeński w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, które wskazały w sądzie na separację, z jakichkolwiek powodów nie zamierzają zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są nabożne bądź posiadają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Jest również coś wyjątkowego, jak separacja praktyczna, gdzie mąż i żona żyją rozdzielnie, więc nie zajmują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Obowiązkowo powinniśmy posiadać ze sobą wszelkie ślady obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na osądzeniu wyłącznej winy. Mogą to być fotografie, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości elektroniczne lub filmiki. Powinniśmy pokazać, iż małżonek, przykładowo dokonał oszustwa czy wciąż nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sądem bez jakichś dowodów w niniejszej sytuacji (czy bez świadków wydarzeń) osiągnięcie rozwodu może trwać niezwykle mozolnie. Rozpoznanie sądu będzie bazowało na przesłuchaniu małżonków i obserwatorów zdarzeń. Jeśli potrzebujesz rzetelnego mecenasa, to wejdź w ten odsyłacz – Adwokat

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok