Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy

Profesjonalne oddłużanie spółek
23 marca, 2017
Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet
25 marca, 2017

Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Ile kosztuje sprawa o rozwód?

Postanowienie o rozwodzie czasem może pojawić się niespodziewanie bądź kiełkować latami. Część osób zainteresowanych tym problemem poszukuje informacji w sieci, wypytuje przyjaciół jak oni sobie poradzili w skomplikowanej sytuacji bądź przygotowuje się do wizyty u prawnika. Sytuacja plącze się wówczas, gdy zamierzamy udowodnić winę drugiej stronie lub uszczuplić prawo do widzenia się z dzieckiem. Wizyta u adwokata jest najlepszym sposobem, by rozwiązać wszelkie wątpliwości. Na stronach www prawnych czy forach, na których dyskutują obie strony, lepiej ogólnie rzecz ujmując nie szukać złotego środka. Można tam wyszukać sporo opisów spraw życiowych analogicznych do naszej, jednak trzeba mieć na uwadze, że tylko ekspert potrafi nam rzeczywiście doradzić.

Już na starcie, czyli przy wnoszeniu sprawy do sądu, musimy liczyć się z wydatkiem 600 zł. W przypadku kiedy sąd postanowi, iż nikt nie jest winien upadku małżeństwa, wówczas oddawana jest połowa należności (a przeciwna strona musi koniecznie nam oddać 150 zł). Do następnych kosztów przynależą: zainteresowanie się przez trybunał podziałem kapitału (od 300 do 1.000 zł), ubezpieczenie roszczenia, np. spotkań z dziećmi (40 zł) albo opinia Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego.

Która ze stron płaci za rozwód? Naturalnie małżonek, który przegra. Musi obowiązkowo opłacić zwłaszcza wniesienie pozwu przez drugą stronę, całą sprawę rozwodową oraz pełnomocnika przeciwnej strony. Jeśli sąd rozstrzygnie winę obu stron, wówczas całkowite koszty rozdzielane są na pół. Adwokat może przyjąć kwotę równą 360 zł, a jeżeli przypadek jest niezwykle trudny oraz czasochłonny, może polecić zapłatę maksimum 2.160 zł. Co ważne, jeżeli prawnik kosztuje dużo więcej, jesteśmy zobowiązani różnicę pokryć sami.

„Nie” dla rozwodu – najczęstsze argumenty

Rodzina jest rzeczą świętą oraz jakiejkolwiek innej osobie absolutnie nie wolno w nią ingerować – rodzina bez wątpienia jest ważna, jeśli jednakże dochodzi między partnerami do agresji, wówczas skrzywdzona strona ma prawo wnioskować o rozwód. W Toruniu jest bardzo dużo organizacji, które potrafią pomóc ofiarom tyranii słownej oraz fizycznej. Przeprowadzają to zupełnie nieodpłatnie, przykładowo Toruńskie Centrum Caritas. Z kolei toruńscy adwokaci usiłują zazwyczaj wspomniane sprawy doprowadzić do pożądanego końca.

Dziecko powinno rozwijać się tylko w pełnej rodzinie – szczęście dziecka w ogóle nie jest uzależnione jedynie od rodziców. Faktem jest, że są wyjątkowo wesołe oraz pomyślniej oddziałuje na ich dojrzewanie miłość rodziców. Mówiąc w skrócie nie można jednak zgadzać się na agresję ze strony małżonka, jeżeli szczególnie to właśnie ono jest ofiarą. Będzie zbliżać się charakterologicznie do domowego tyrana: używać obraźliwego języka, przywłaszczać czyjeś przedmioty bądź znęcać się nad kolegami w szkole.

Korzystniej istnieć w związku pełnym siły, aniżeli iść do sądu z pozwem o rozwód – to następny błąd, jaki robią ofiary przemocy. Nawet najskuteczniejszy prawnik z Torunia mówiąc w skrócie nie będzie mógł nic zdziałać, jeśli skrzywdzona strona sama nie zgłosi się do kancelarii z owym dylematem (bądź jednostki oferującej wsparcie).

Poziom życia po orzeczeniu wyroku na pewno ulega pogorszeniu – żadne badania takiego faktu wcale nie uznały. Kobiety planują rozwód tylko wtedy, gdy w zasadzie nie są w stanie już dłużej trwać w związku. Bodźce mogą być różne: nielojalność współmałżonka, konsumowanie przez niego zbyt dużej ilości napojów wysokoprocentowych bądź długoletni pobyt za granicą.

Krótko mówiąc nie wolno iść do sądu z pozwem o rozwód z mało istotnych powodów – na wniesienie pozwu rozwodowego wywiera wpływ bardzo dużo rozmaitych czynników. Przeważnie na rozprawie wyłania się tzw. „niezgodność charakterów”, tymczasem praktycznie powód jest inny. Kobiety w zasadzie nie atakują mężczyzn wyłącznie po to, ażeby uzyskać jak najatrakcyjniejsze rezultaty w kwestii pieniędzy. Przeważnie uciekają od przemocy oraz wolą pozyskać wyrok sądu jak najszybciej.

Kiedy można unieważnić małżeństwo?

W naszym kraju wyłącznie sądy cywilne wydają wyroki w sprawie rozwodów. W przypadku odwołania małżeństwa chodzi o to, by potwierdzić, że związek nigdy nie funkcjonował. W opisanym przypadku mamy obowiązek zgłosić się do sądu kościelnego. Powszechnie miesza się wspomniane rzeczy i mówi o tzw. „rozwodzie kościelnym”. Kościół absolutnie nie może jednakże stwierdzić jakiegokolwiek rozwodu, bo w rozumieniu prawa kanonicznego związek małżeński musi zostać zakończony tylko poprzez śmierć któregokolwiek ze współmałżonków. Wycofanie małżeństwa musi nastąpić wyłącznie w trzech sytuacjach: impotencji (u mężów) lub niechęci (u małżonek), bigamii bądź w wyniku nacisku (absolutnie nie postępowało się zgodnie ze swoją wolą, absolutnie nie był to racjonalny wybór).

Unieważnienie małżeństwa następuje jednogłośnie z wyrokiem dwóch instancji. Kwestia anulowania małżeństwa ma więc wymiar dwuetapowy. Kiedy negocjatorzy pierwszej instancji oświadczą, iż związek małżeński przenigdy nie zaistniał, wówczas sprawa dociera do trybunału drugiej instancji. Ten może poprzeć decyzję bądź ją odrzucić. Sprawa zawsze jest uchwalana dekretem.

Kliknij w odnośnik obok – Adwokat – jeśli absorbują Cię powyższe problemy, zamierzasz wiedzieć o wiele więcej na temat rozwodów albo ocenić, co może obejmować oferta dobrego adwokata.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok