O odszkodowanie warto walczyć z dobrym adwokatem

Strzyżenie na gorąco czyli gorące nożyczki w akcji!
3 maja, 2017
Pozycjonowanie lokalne i Mapy Google
Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
22 maja, 2017

O odszkodowanie warto walczyć z dobrym adwokatem

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

W jaki sposób można bronić się przed kancelariami-oszustami?

„Specjaliści” od rekompensat prawnicy mający tylko ogólną wiedzę z owego zakresu, kancelarie dochodzące odszkodowań bez żadnej przeszłości – to tylko poniektóre podmioty, które zajmują się – nie bójmy się tego powiedzieć wyraźnie – wyzyskiwaniem ludzi. Kim konkretnie są? To uczestnicy stłuczek na drogach, błędów medycznych, pacjenci leżący przez bardzo długi czas w klinice ze względu trudnej operacji, podwładni firm, którzy ulegli wypadkowi podczas wykonywania pracy. Komplikacje z pozyskaniem zadośćuczynienia zaczynają się szybko po odmowie uiszczenia go przez ubezpieczyciela, od tego czasu jest jeszcze ciężej. Częstokroć zaprezentowana agencja radzi Petentowi tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „naturalnie pomoże z powrotem otrzymać należyte zadośćuczynienie”. W rezultacie nie jest w stanie niczego dokonać bez adwokata, ponieważ właśnie on ma upoważnienie, by występować w trakcie procesu sądowego jako obrońca. Osoby poszkodowane, jakie skorzystały z usług „zawodowców od odszkodowań”, straciły sporo pieniędzy, czas i nerwy. Co zrobić, ażeby mówiąc w skrócie nie dać się naciągać?

Nie przyjmuj zbyt szybko umowy, przedyskutuj ją z adwokatem

W sprawie uzyskiwania słusznego odszkodowania zupełnie nie możesz się spieszyć. Jeżeli dotrzesz do kancelarii odszkodowawczej, skontroluj dokładnie warunki umowy – najlepiej weź ją z innymi dokumentami do domu. Specjalista, jaki nie da Ci spokojnie przestudiować wszystkich zastrzeżeń, bynajmniej nie jest godzien Twojego czasu…ani funduszy. Lepiej wyszukaj znaną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która starannie wyjaśni Ci określone detale, jakie ulokowane są na piśmie. Głównie dobry, odpowiedzialny oraz zaufany prawnik siądzie z Tobą przy dokumentach i stopniowo wyjaśni to, czego zupełnie nie rozumiesz. Oczywiście kancelarie, które cieszą się popularnością i dobrą renomą innych Interesantów, też możesz wziąć pod uwagę. Za każdym razem analizuj do kogo w rzeczywistości się zgłaszasz po pomoc!

Umowę musi obowiązkowo skonstruować prawnik, a nie „jakakolwiek” kancelaria

Gdy jednak uczyniła to kancelaria odszkodowawcza, wówczas należałoby błyskawicznie wyeliminować z niej dopisek traktujący o przesyłaniu kompletnej korespondencji tyczącej się sprawy tylko do reprezentanta (a więc oczywiście biura zajmującego się odszkodowaniami). W przeciwnym przypadku ani razu nie skontrolujesz jakiegokolwiek wyroku z sądu, prócz tego informującego o kwocie kosztów sądowych i o przegraniu sprawy. Musisz od razu pozyskać pełną korespondencję, a wszelkie uchybienia muszą koniecznie podlegać grzywnie. Możesz, np. przyłączyć swój zapis, iż nieoddanie dotychczasowej dokumentacji będzie prowadziło do zerwania przez Ciebie zawartej umowy i zdaniem na Twój rachunek wskazanej ilości pieniędzy. Pewny adwokat wcale nie będzie robił w owej sprawie żadnych problemów, ponieważ dokładnie wie, jakie są jego powinności i ma zabezpieczenie w postaci OC, np. w przypadku kiedy przypadkowo zaginie jakichkolwiek druk, zaś Ty później będziesz dochodził w sądzie swych praw. Naturalnie u wziętych adwokatów przytoczone kwestie należą do rzadkości.

Na który rachunek rozliczeniowy dotrą środki z odszkodowania? Twoje czy naciągaczy?

Oczywiście, iż na Twój rachunek rozliczeniowy. Ów zapis musi figurować rzeczywiście w jakiejkolwiek umowie dotyczącej osiągania zadośćuczynienia za wypadki drogowe, zdarzenia podczas wykonywania pracy, uchybienia medyczne itd. Nigdy nie zgadzaj się, ażeby pieniądze zostały oddane na konto instytucji odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie trafić lub przedsiębiorstwo będzie je wykorzystywać i uzyskasz je w znacznie dalszym terminie. Pamiętaj, iż owa spółka wcale nie będzie reprezentować Cię w czasie rozprawy sądowej i z tego względu nie będzie występować jako Twój adwokat. Nie posiada po prostu do takich rzeczy pozwoleń.

Praktyka, nad jaką nikt nie posiada nadzoru

Kancelarie odszkodowawcze to najczęściej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a pracobiorcy to lekkomyślne osoby, które w ogóle nie posiadają ani wiadomości, ani kompetencji w administrowaniu sprawami o odszkodowanie. Żadna instytucja w kraju bowiem nad owymi placówkami nie sprawuje właściwego dozoru. Zwyczajnie pracodawca jest prawnikiem, jaki szczyci się oczywiście pobieżną wiedzą. Bowiem prawnik to nie ten sam zawód adwokat albo radca prawny. Prawnik może wyłącznie „udzielać poradnictwo prawne”, jednak mówiąc w skrócie nie wolno mu działać w żadnej sprawie. Stąd nie powinien być reprezentantem w trakcie sprawy w sądzie – obrońcą, oskarżycielem itd. Prawnik powinien pomóc sporządzać zaświadczenia, interpretować Klientom szczegółowe przepisy i ogólnikowo pouczać, jak przekazana kwestia prezentuje się w świetle polskich przepisów. Bez aplikacji i kompetencji cały czas jest osobą, która posiada wiedzę nadzwyczaj ogólną z obszaru prawa i równocześnie wycinkową.

Pracownie zajmujące się zadośćuczynieniami oraz windykujące długi rywalizują o Klientów z fachowymi kancelariami adwokackimi, jakie pomagają tysiącom pokrzywdzonych. Jeśli chodzi o sprawy sądowe, to są często zmuszone do czerpania z porad adwokatów, ponieważ nie posiadają najmniejszych praw – są przedstawicielami w czasie upominania się o rekompensatę. Dlatego zanim zadecydujesz, w jakie miejsce zgłosisz się po pomoc, zobacz ofertę kancelarii adwokackich a nie firm odszkodowawczych.

Jeśli zaabsorbował Cię ten materiał i chcesz sprawdzić, jak prezentuje się profesjonalna strona internetowa adwokata, możesz wejść tutaj – Prawnik Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok