Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
24 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
26 marca, 2017

Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Najpierw musimy objaśnić, do czego w sumie aplikator etykiet służy. Otóż jest to maszyna seryjna, której przeznaczeniem jest przyklejanie banderol na różne typy towarów. Punktem odniesienia mogą być butelki z piwem albo koniakiem. Mają pociągły kształt i najczęściej są wytworzone ze szkła. Aplikator etykiet przenosi na nie etykietę z kluczowymi informacjami: nazwą jednostki przygotowującą trunek, nazwą trunku, okresem ważności itp. W przypadku napojów wysokoprocentowych, przykładowo śliwowicy, etykieciarka musi przykleić również banderolę akcyzową.

Jedną z bardzo atrakcyjnych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce kilka technologii nakładania etykiet: nalepki samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety podcinane, etykietki termokurczliwe. Aplikator etykiet jest w stanie nanosić etykiety na przeróżne typy opakowań, przykładowo do soków (woda niegazowana, słodkie soki, gazowane napoje), do jedzenia (olej słonecznikowy, puree, mleko), do kosmetyków (kremy do twarzy, balsamy, balsamy po goleniu) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najdoskonalsze koncepcje, jeżeli chodzi o oznaczanie towarów. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest metoda Adhesleeve, jaka bazuje mówiąc w skrócie na tym, że każdorazowa etykieta posiada odrębne prążki kleju poliakrylowego. Generalnie ten producent zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Rollmatic lub Rotaxa. Określone typy są w stanie nakładać banderole na wolnych opakowaniach i tych wypełnionych alkoholem, kremem czy pożywieniem.

Należałoby z pewnością rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. modularnej. Za jej sprawą można znaczyć jednorazowo choćby 6 wyrobów. Efekt ostateczny jest zależny od liczebności stacji, w jakie będzie wyposażona i od wielkości karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste bądź zapełnione są rozmieszczane naokoło centralnej stacji, która robi obrót oraz w tym samym okresie umieszcza naklejki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeżeli producent żywności, trunków czy toników chce mieć pewną maszynę do mocowania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać naturalnie P. E. Labellers. W naszym kraju istnieje ledwie parę placówek, jakie zajmują się importowaniem tak profesjonalnych urządzeń produkcyjnych i przyszłym ich serwisem. Warto jednak zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do masowej produkcji przez wiele lat. Aplikator etykiet możemy dobrać do linii produkcyjnej, którą już ma określona firma.

Kluczową korzyścią jest sama metoda Adhesleeve, która zapewnia opcję likwidacji nadmiernych nakładów, m in. kosztów składania kleju, wkładów na rozpuszczalniki (używane są w aplikatorach etykiet wyzyskujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się kontrolą zespołów klejowych. Dużym atutem jest to, iż wcale nie trzeba utrzymywać ekspertów – mianowicie zleceniobiorców z doskonałymi kompetencjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest doprawdy nieskomplikowana. Następuje za pomocą panelu dotykowego.

Można też liczyć na mniej postojów na linii przemysłowej, większą odporność etykiet oraz obniżenie wydatków na energię (są połączone z ocieplaniem kleju w innych wariantach etykieciarek).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy wyjątkowe własności: umiarkowaną cenę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Schemat dowolnego aplikatora naklejek jest za każdym razem dopasowywany do wymagań Nabywcy. Istnieje możliwość umieszczenia owej aparatury na jak najmniejszej przestrzeni oraz za jednym razem nie są złamane nakazy BHP. Każda spośród nich posiada koliste ramy oraz dodatkowe osłony, aby podwładny podczas obsługi mógł poczuć się stabilnie. Czyszczenie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie proste.

Cena etykieciarki zależy głównie od jej wariantu, mianowicie od metody, w której następnie będzie pracować. Istotne jest także to, czy Nabywca jest zainteresowany nabyciem całej linii fabrycznej czy tylko indywidualnego aplikatora etykietek. Korzyścią z wykorzystywania stosowania oryginalnej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers sporadycznie ulegają awarii oraz bynajmniej nie są przyczyną długookresowych przestojów. Powszechnie w owych okolicznościach są weryfikowane: współczynnik awaryjności oraz średni okres zastoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię przemysłową w kolejne innowacyjne maszyny, przykładowo inspektory opakowań, kapslownice bądź transportery. Na efektywność produkcji wpływają wszystkie urządzenia, które biorą udział w generowaniu produktów i indywidualni pracownicy. Ekonomiczność samej etykieciarki jest uzależniona od większej liczby czynników niżeli parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć dużo więcej o przylepianiu etykietek na opakowania, wejdź w ten link – Aplikatory etykiet

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok