Wszystko na temat instalacji pneumatycznych

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
20 grudnia, 2016
Rehabilitacja w leczeniu kręgosłupa? Najlepiej u fizjoterapeuty
22 grudnia, 2016

Instalacje pneumatyczne to grupa rozwiązań, które wraz z dodatkowymi akcesoriami produkują, przechowują, doprowadzają i pobierają sprężone powietrze. Należycie wykonana instalacja wyróżnia się zredukowanym zużyciem prądu i podwyższeniem ciśnienia zużywanego. Sprężone powietrze jest stosowane w wielu sektorach przemysłowych, m.in. w budownictwie i w warsztatach samochodowych. Stosunkowo niewielka waga i możliwość użycia w zróżnicowanych warunkach pogodowych powoduje, że instalacje pneumatyczne są powszechnie wybierane przez właścicieli firm, którzy starają się zachować najwyższe standardy produkcyjne.

Dziś w salonach branżowych producenci urządzeń ciśnieniowych oferują kilka technologii uzdatniania powietrza. Najbardziej popularne są instalacje polipropylenowe, instalacje ze stali nierdzewnej i instalacje aluminiowe. Poniżej po kolei porównamy każdą z nich, by dać Wam lepszy obraz urządzeń pneumatycznych i możliwości ich zastosowania.

Instalacje polipropylenowe – niezawodność i prosty montaż

Instalacje polipropylenowe nie przewodzą elektryczności i nie wywołują żadnych reakcji chemicznych. Nie szkodzi im towarzystwo surowców o różnym odczynie chemicznym, przez co można je bez problemu stosować w branży budowlanej. Rozwiązania z polipropylenu minimalizują efekt gromadzenia się pary wodnej. Komponent z którego wytworzone są instalacje polipropylenowe jest nietoksyczny i nad wyraz ekonomiczny. Najważniejszą zaletą tych instalacji jest zaniżony współczynnik strat ciśnienia i brak hałasu.

Tradycyjne instalacje ze stali nierdzewnej

Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej to wysoka jakość połączona z prostym montażem. Z tego względu, są najczęściej wybierane przez właścicieli przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej, spożywczej i chemicznej. Systemy nierdzewne opierają się o technologię zaciskową, co w znacznym stopniu redukuje czas realizacji. Wszelkie materiały stosowane w takich instalacjach wykonane są z tworzyw odpornych na procesy korozyjne. Metoda zaciskowa oprócz redukcji czasu i materiałów, obniża zagrożenia pożarowe. Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej mogą być montowane w zróżnicowanych powierzchniach. Rurociągi tego rodzaju są bardzo funkcjonalne. Ich instalacja zalecana jest w budynkach gdzie istnieje zwiększone ryzyko korozji.

Instalacje aluminiowe – szybki montaż, lepsza wydajność

Instalacje z aluminium odznaczają się łatwością montażu. Użycie łatwych w obsłudze zacisków, wytwarzanych w dowolnych rozmiarach, zdecydowanie skraca czas wykonania zlecenia. Oszczędności na tego typu instalacji sięgają do aż 30% w zestawieniu z podobnymi rozwiązaniami. Asortyment aluminiowy można w elastyczny sposób dobrać do wielkości konkretnego przedsiębiorstwa. Sprawia to, że systemy aluminiowe mogą być wykorzystywane przez zarówno jednoosobowe warsztaty mechaniczne, jak i duże zakłady produkcyjne. Instalacje sprężonego powietrza z aluminium wyróżniają się wysoką odpornością antykorozyjną. Są sztywne (nie zmieniają kształtów pod wpływem temperatury) i łatwe w pielęgnacji. Jeszcze jednym atutem jest nieszkodliwość materiału – aluminium w 100% podlega recyklingowi.

Armatura pneumatyczna, czyli co wchodzi w skład instalacji sprężonego powietrza

Łatwa w obsłudze i użyteczna instalacja pneumatyczna składa się z kilku niezbędnych akcesoriów. Najpierw należy wyszczególnić, że tylko doskonałej jakości komponenty, odpowiednio do siebie dobrane zapewniają optymalne rezultaty uzdatniania powietrza. W budowie instalacji pneumatycznej najważniejsze miejsce zajmuje sprężarka, której celem jest podniesienie ciśnienia danego czynnika. W podstawowych, aczkolwiek funkcjonalnych systemach najlepiej sprawdzi się sprężarka tłokowa. Przesuwając się dalej, w żadnej instalacji nie może zabraknąć takich urządzeń jak filtr ssący, osuszacz i zbiornik powietrza. Dobrze jest także zamontować tłumiki hałasu, które wpłyną na komfort użytkowania urządzeń. Następne elementy, bez których żadna instalacja nie będzie działać właściwie to przewody, czy też rury pneumatyczne, a także różne modele zaworów. Całościowa instalacja, wzbogacona o bezpieczne i trwałe sprzęty bez wątpienia ułatwi większość czynności w każdym przedsiębiorstwie.

Pneumatyka jest dziedziną inżynierii, która pomaga nam zarówno w życiu codziennym, jak i w skomplikowanych rozwiązaniach technologicznych. W przeciwieństwie do instalacji elektrycznych, czy hydraulicznych, systemy pneumatyczne są zdecydowanie przystępne cenowo i o wiele bardziej funkcjonalne. Warto wydać część sowich oszczędności na innowacyjne systemy pneumatyczne, szczególnie w przedsiębiorstwach farmaceutycznych, spożywczych i chemicznych.

Zapoznaj się z nowoczesnymi instalacjami pneumatycznymi: instalacje pnaumatyczne

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok