Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Pianka PUR - docieplenia
Pianka PUR – wszystko o poliuretanach
15 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki
29 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Maluchy uwielbiają zabawę. Dzięki przeróżnym grom nie tylko miło spędzają czas, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to interesujący patent na spędzenie wolnego czasu. Są one interesującym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować pomysłowe miejsce do gier dla dzieci, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór barw oraz motywów wykorzystanych w salach zabaw. Przestrzeń można na dodatek ubarwić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój szkraba: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór barw i zachowanie równowagi między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, bardzo często obrazuje jego humor. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Bawialnię można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale bardzo często widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym pomysłem na wystrój sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy ciekawość malucha. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeśli wybierzemy jako motyw dominujący rysunku przykładowo: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne rysunki dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak istotny jest wybór nietoksycznych farb.

Korzyści

Zastosowanie tego typu rysunku jako dekoracji wszelkich sal bawialni to doskonały patent na wyróżnienie się na tle konkurencji, a teraz ma to gigantyczne znacznie. Maluchy zapamiętają ciekawe motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej braki. Wprawieni artyści mają w zanadrzu wiele technik, które uatrakcyjnią przestrzeń, jedna z nich jest efekt trójwymiarowości.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi proponuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest też w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni przez artystę —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok