Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw
20 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
11 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie nierzadko poszukują niebanalnej rozrywki. Nie satysfakcjonuje nas już tradycyjne umówienie się na picie pysznych trunków, czy na party. Jednym z niebanalnych pomysłów na ciekawą wyczieczkę działową grupy pracowniczej lub wieczór z grupą przyjaciół stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej lubiącej adrenalinę batalii zmienili target na laser tag – częstokroć tytułowany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły traktujących o wzroście renomy paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie znamy podstawowe rozbieżności między obiema formami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Po pierwsze – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w częściej spotykanej wersji paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale mimo wszystko – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne argumenty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia tak pojedynkujących się jak i otoczenie. Nie musimy dostarczyć wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może przyglądać się widownia, skupiająca się w bezpośrednim sąsiedztwie epicentrum zdarzenia.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, kompletnie przyjaznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy i zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich musimy zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, ogromne emocje i świetna zabawa są okupione niezbędnymi środkami ostrożności oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Na pewno to drugie może być kłopotliwe, kiedy dominuje solidny upał w lipcu czy sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, a co za tym idzie czujemy luksus oraz beztroskę rywalizacji.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się gromada zainteresowanych zawodników. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a jeśli dopilnują wymaganych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – choć nierzadko jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne oznajmienie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne ogromne grono z Was chociaż raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Obecnie laser tag powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – w paintballu laserowym nie działa przepis, że po jednym błędzie wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana spółka oferująca takową rozgrywkę przypuszczalnie planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez wojsko z Polski albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że prócz samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale albo końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie batalii i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej przywołanych gier.

 

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Zademonstrowaliśmy już ogrom pozytywów laser tagu. To właśnie one, w zestawieniu ze stosunkowo niskimi cenami sprawiają, że ten sposób rozrywki będzie niezłym planem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w obecności zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna impreza klubowa jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy wspaniałą zabawę z potrzebną dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Warte podkreślenia będzie to, że może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niebanalną lekcję WF-u czy rozkręcić wychowankom kolonie.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu coraz większą sławę paintballa laserowego, należałoby „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, trzeba przybycie odpowiednio wcześniej oraz zapoznanie się z normami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego całość gry. Kiedy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i zacznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok