Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe
13 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019

Szkoła pływania dla niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to również fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie dzieci. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok