Termiczny kubek dla każdego
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny dla każdego

O kubkach termicznych myślimy szczególnie w okresie zimowo-jesiennym, jeżeli chcemy nosić gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że temiczne kubki nie tylko trzymają ciepło, ale również są doskonałe do noszenia zimnego napoju latem. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy kubek termiczny na długo zachowa ciepło herbaty oraz zimno napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności przemyśleć parę ważnych szczegółów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i poziom utrzymania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest pokrywka kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, żeby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Powinno się też dobrać kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o niskiej objętości nie zachwycą na długich wędrówkach, dlatego w tym zakresie warto dopasować wielkość termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma też znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dopasować od charakteru pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie kubki, jakie gwarantują dłuższy czas utrzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać wzorzysty ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z uwagi na to z reguły kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Łatwo wejdą do plecaka i będą łatwe w użytku. I chociaż słabiej zatrzymują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni również na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie polegamy długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie temperatury jest potrzebne, warto wybrać kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Planując długą wycieczkę najbardziej najważniejsze, żeby kubek termiczny bardzo długo utrzymywał temperaturę napoju w środku. Ze względu na to doskonałym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zatrzymują ciepło lub zimno, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają wytrzymałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest tylko jego masa, dlatego że jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe należy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok