Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze ?

Planując wycieczkę trzeba zadbać o porządne przyszykowanie. Zwłaszcza kiedy wybieramy się w góry albo czeka nas czasochłonne zwiedzanie, należy pomyśleć nie tylko o zaopatrzeniu wody czy prowiantu, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas uwielbia podróżowanie z turystycznymi termosami, które przez dużą ilość czasu zachowują chłód lub ciepło herbaty, kawy albo innego napoju. Które turystyczne termosy są uznawane za najlepsze oraz z jakiego powodu? Przeważnie przede wszystkim interesującym nas parametrem jest czas utrzymywania temperatury, choć tak samo ważna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród szczególnie popularnych turystycznych termosów znajdują się termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Kupując termos turystyczny trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów, jakie zaważą na tym, czy turystyczny termos będzie dobry w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tu praktyczność, budowa oraz tworzywa, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na trwałości, tym powinniśmy nabyć termosu stworzonego z najlepszej jakości tworzyw, jakie nie zawierają niebezpiecznych substancji oraz dodatnio wpływają na właściwe działanie termosu.

Najlepiej również zastanowić nad tym, by termos posiadał powłokę zewnętrzną, dzięki której zyskamy gwarancję, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z rąk również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dopasować pojemność wybranego termosu. Przeważnie termosy turystyczne dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wędrówka tym mniejszy termos wystarczy. Na obszerne wycieczki lepiej kupić pojemny termos.

Kluczowym parametrem, jakim najlepiej się kierować, chcąc ocenić, jaki termos turystyczny wybrać jest oczywiście czas zatrzymania temperatury. W tej kwestii istotny jest nie tylko czas utrzymania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku najlepszych termosów może to być nawet pełna doba, ale również zakres temperatur. Nie ma termosu, który zatrznyma przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto wspomnieć, że im bardziej zapełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. By jednak turystyczny termos był najlepszy, musi mieć właściwy korek. To od niego zależy trwałość termosu. Przeważnie zamknięcia są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Najbardziej polecane termosy turystyczne

W sklepach możemy kupić bardzo dużo turystycznych termosów, ale szczególnie znane oraz renomowane pochodzą od 3 firm, od lat produkujących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a także kubki termiczne (te mniej sprawdzają w czasie wielogodzinnych wycieczek oraz cechują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one szczególnie cenione wśród pasjonatów podróży i wycieczek. Czym wyróżniają się ich turystyczne termosy?

Termosy firmy Stanley

Termosy firmy Stanley mają wieloletnią tradycję produkcji. Produkowane od niemal 100 lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle trwałe oraz przez lata uczestniczą w dalekich wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że dadzą radę służyć przez długie lata w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach termoizolacyjnych. Jak już wiemy, umiejętność zatrzymania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości termosu oraz elementów struktury. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli termosy turystyczne Stanley do posiłków lub napojów zatrzymają:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych pojemnościach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc izolacja termiczna w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem następnych godzin stanie się co raz wyższa/niższa.

Termosy firmy Thermos

Inną tak samo popularną oraz mocno zalecaną firmą tworzącą termosy turystyczne oraz kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od wielu lat, z jakościowych surowców i materiałów. Co więcej Thermos tworzy termosy w swoich fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty marki Thermos utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firmy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w projektowaniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na napoje. Ich szeroka oferta kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry utrzymywania zimna lub ciepła, dobra cena i jakość, przekonują, by przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie należy czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić jedynie korek, choć nie dotyczy to wszystkich modeli. Przeważnie termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że mocne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury w czasie mycia, może destruktywnie wpłynąć na ich umiejętność do utrzymywania temperatury.

Termos Esbit

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok