Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty i korony cyrkonowe
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje podlewania roślin w ogrodzie
24 sierpnia, 2020

Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie powinny być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, jakie często można znaleźć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer nieustannie się udoskonala – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wyszukane upięcia, które będą w sam raz na przykład na ślub albo inne uroczystości. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , żeby upłynął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto dobrze też sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tym zakresie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do obsługi wszystkich klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jaki sposób personel troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjściem nowego  klienta.

Należy też zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi też jakość sprzętu i produktów, jakie są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok