Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom kolagenu i elastyny w skórze znacznie spada, co sprawia, że robi się ona zwiotczała oraz powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie bazuje na sile ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technika HIFU może być też wykorzystywana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą redukcji blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 17 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, żeby utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie natężenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by osiągnąć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą część twarzy albo szyi ma naprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidzialne, a efekty trwałe.

Depilacja laserowa Toruń – medycyna estetyczna

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok