Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż mieszkania dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na umowie może być zbyt mało, ze względu na to duża ilość firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Z uwagi na to nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej popularne. Często bywa tak, że z takich usług korzystają też osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, należy szczegółowo podkreślić w umowie, jakie usługi są konieczne, a obok tego kiedy mają być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Warto też umówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie dzień w dzień przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, należy skupić się na samych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg lub usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek oraz klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin albo tapicerowanych mebli. Oferowane są też okresowe usługi, np. mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Co więcej w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i pobliskiego terenu.

Jak wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od sprawdzenia oferowanych usług, aby zyskać pewność, że odpowie naszym potrzebom. Co więcej należy zobaczyć referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają stały dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też metoda pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, aby realizowanie usług zachodziło porządnie i terminowo. Należy zwrócić uwagę również na utrzymanie grafika pracowników oraz na podpisy list kontrolnych, wskazujących na częstość wykonywanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, należy również jakimi posługuje się środkami czystości oraz maszynami używanymi do sprzątania. O ile klient nie będzie samodzielnie dostarczał konieczny sprzęt i środki , warto dowiedzieć się, czego używa konkretna firma . Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, jakich nie można dostać w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może stać się zyskowne z dwóch podstawowych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Co więcej, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby sprzątającej, angażując profesjonalną firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się wyłącznie na powierzonych im zadaniach, jakie dają prawdziwe zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają znacznie precyzyjniej i dokładniej, a do tego całkowicie dyskretnie, kiedy dostosujemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy innych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona i zachęca klientów. Co więcej firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka wiadomość jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok