Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
16 marca, 2017
Rodzaje kruszywa i ich zastosowanie
18 marca, 2017

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, jednak w ogóle to słowo nie wiąże się z bóstwami i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań na całym świecie. Jest to techniczny termin określający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, chociaż część panów nie ma problemów z dość bujnym futerkiem. Dla kobiet natomiast to absolutny dramat.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włoski pojawiają się w przesadnej ilości na różnych partiach ciała – w okolicach bikini, na łydkach i co najgorsze na twarzy. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie wyglądają estetycznie i ponętnie. A przecież każda z nas marzy o tym by być zauważana i stylowa.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie likwiduje nadmierne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności polecany osobom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej nietypowej choroby, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym poradnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się nadmiernym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, ciemne włosy rosną nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale również na brodzie, co nie prezentuje się elegancko. Hirsutyzm występuje jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest efektem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u ładnej 100% kobiety pojawia się wąsik? Żeński organizm produkuje za równo estrogeny ( damskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasami możliwe jest, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają tworzyć zbyt dużo hormonów płci męskiej. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Innymi przyczynami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się zbędnego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także steroidy (używane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia początkowych objawów nadmiernego owłosienia rekomenduje się wizytę u ginekologa. Po kompletnym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i poda właściwe leki, lub podkreśli, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym tylko do kobiet narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie eliminuje włoski z każdej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy deklarują, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie nastawienie lasera do właściwości skóry zapewni Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne są Twoje włosy. W sumie efekt końcowy jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi medyczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane naruszenie struktury włoska, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Wywołane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień lasera wchłaniany jest jedynie przez włosy, które eksponowane są na zewnątrz skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają żądanej ilości wysyłanego promieniowania skutecznej do ich naruszenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak twierdzi duża liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Ciemne włosy występujące na twarzy zanikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zadziwia nas, że kobiety z hirsutyzmem wyróżniają tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których zbędne owłosienie budzi duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojej wygody? W takim razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz tradycyjnych zabiegów estetycznych, salon dostarcza profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać piękną i zadbaną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: toruń depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok