Warning: include_once(/opt/alt/php-xray/php/smart-advice-plugin/cl-smart-advice.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php82/root/usr/share/pear') in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398
Depilacja laserowa – Syngen
ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały z powrotem za szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok