Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu i biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż sporym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją woskiem trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji przede wszystkim ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok