Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019

Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać nagłym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją woskiem należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, aby w czasie depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie ważne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok