Rehabilitacja w leczeniu kręgosłupa? Najlepiej u fizjoterapeuty

Wszystko na temat instalacji pneumatycznych
22 grudnia, 2016
Dj na imprezę klubową
26 grudnia, 2016

Bóle kręgów to jedna z najpowszechniejszych przypadłości. Stanowią one problem zarówno u osób młodych, a także seniorów. Ból pleców może być wywołany urazem, niezdrowym stylem życia, lecz także chorobami. Gdy ból pleców nie znika lub pojawił w wyniku jakichś powikłań (przykładowo wypadku samochodowego), pod żadnym pozorem nie należy tego zaniedbywać. Mając na uwadze fakt, że ból może być może wynikać ze zmian chorobowych w organizmie, trzeba jak najprędzej określić powód takiego stanu, zwłaszcza że odkładanie tego problemu może mieć znaczący wpływ na jego zaognienie.

Rehabilitacja – metoda leczenia kręgosłupa

Uporczywe i pojawiające się na nowo bóle kręgosłupa są traktowane jako choroba. W ich przypadku ucisk jest wyczuwalny w rejonach odcinka szyjnego czy w okolicy krzyża. Przeważnie powodem schorzeń jest niewłaściwe robienie ćwiczeń ruchowych bądź prac związanych z domowymi obowiązkami. I tak bóle pleców są wywołane przemęczeniem. Powodem dolegliwości kręgosłupa są też bóle strukturalne, a dokładniej dolegliwości będące następstwem naruszenia tkanek, przykładowo zerwanie więzadeł, przeciążenie mięśni kręgosłupa, potłuczenie kręgów czy reakcja zapalna. Ból pleców może również być wynikiem innego schorzenia układu kostnego, takiej jak np. osteoporoza.

Choroby pleców, takie jak np. problemy związane z krążkiem międzykręgowym, można próbować uleczyć na różnorodne sposoby. Niestety duży procent ludzi nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu i zamiast omówić tę sprawę z profesjonalistą, decydują się na lekarstwa. Te w rzeczywistości nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie eliminują one przyczyny dolegliwości, a tylko przynoszą chwilowe ukojenie.

Aby pozbyć się problemów związanych z schorzeniami kręgów mądrze jest omówić metody leczenia kręgosłupa z dobrym fizjoterapeutą. Fizjoterapeuta to osoba, która zna się na fizjoterapii.

Dobry fizjoterapeuta pomoże w leczeniu kręgosłupa

Fizjoterapia to nazwa określająca zespół metod leczenia polegających na stymulacji ciała poprzez stosowanie bodźców fizycznych, przykładowo poprzez rehabilitację. Fizjoterapia czerpie zarówno z technik naturalnych (medyczne kąpiele, gimnastyka), jak i z profesjonalnych sprzętów (np. promień lasera).

Wprawdzie fizjoterapia i rehabilitacja są ściśle ze sobą powiązane, to nie oznaczają one tego samego. W wypadku fizjoterapii idzie o rehabilitacje ruchową, której celem jest wspomóc metody kuracji schorzeń narządów odpowiedzialnych za ruch.

Co właściwie robi fizjoterapeuta?

Oczywiście podstawą zapoczątkowania owocnego leczenia to właściwe rozszyfrowanie przyczyn dolegliwości. Dobry fizjoterapeuta umie odnaleźć przyczynę bólu a później zastosować skuteczną technikę, która korzystnie wpłynie na jakość zdrowia jak i zadowolenie chorego.

Należy wspomnieć, że fizjoterapeuta może pomóc nie tylko w wypadku, gdy niezbędne jest leczenie kręgosłupa. Ogólnie fizjoterapeuta robi przeróżnego typu metody fizjoterapeutyczne, dobiera najkorzystniejsze ćwiczenia i masaże lecznicze, które stosowane są podczas rehabilitacji, kuracji czy po prostu jako zabiegi zapobiegawcze.

Dzięki swojej wiedzy a także umiejętnościom, fizjoterapeuta może poprawić kondycję fizyczną pacjentów, a nawet cofnąć pewne przemiany w ciele, które negatywnie działają na stan zdrowia. W przypadku zapobiegania chorobom fizjoterapeuta umie prawidłowo zdiagnozować kłopotliwe stany i odpowiednio zacząć im zapobiegać.

Dobry fizjoterapeuta umie też zachęcić pacjenta, co jest szczególnie ważne oraz oddziałuje na skuteczność leczenia. Za jego sprawą pacjenci są zmotywowani, by zastosować się do zaleceń fizjoterapeuty a także systematycznych ćwiczeń gimnastycznych, również w wypadku, kiedy są one trudne.

A należy pamiętać, że skuteczność terapii zależy nie wyłącznie od kompetencji fizjoterapeuty, ale również od zaangażowania, jakie wnosi w to pacjent. Bez obustronnej pracy, leczenie może okazać się bezowocne. Ale fizjoterapeuta to osoba, która jest nastawiona na kontakt z pacjentem i wspiera o na każdym kroku terapii.

Fizjoterapeuta a motywacja w rehabilitacji

Schorzenia pleców a zwłaszcza ból krzyża, to dolegliwość charakterystyczna dla ludzi które mają siedzący system pracy bądź pracujących fizycznie. Nieprawidłowa pozycja podczas pracy, wynikająca z nieprawidłowego doboru krzesła czy kilkugodzinne noszenie masywnych obiektów, mogą przysporzyć się do powstawania urazów, w tym też problemów związanych z dyskiem.

Więc należałoby co jakiś czas omówić tę sprawę z fizjoterapeutą, który na podstawie badań i po zadaniu kilku pytań osądzi stan naszego zdrowia.

Fizjoterapeuta w Toruniu

Nie warto bagatelizować problemu dolegliwości pleców. Dlatego jeśli szukasz więcej informacji na temat metod leczenia kręgosłupa lub potrzebujesz konsultacji u dobrego fizjoterapeuty w województwie kujawsko-pomorskim, wejdź na tę stronę: Fizjoterapeuta Toruń.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok