GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty
7 marca, 2019

GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o starannej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych zaniedbań zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych metod.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są na co dzień nosić buty na wysokich obcasach. Wysokie obcasy męczą na stopy, dlatego trzeba dbać o ich odpowiednią regenerację. Solne kąpiele to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji stóp jest częste pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Lepszym rozwiązaniem jest używanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie umyć i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też wiele specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w kryształy soli, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: stosuje się je na noc, aby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kluczem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najpewniej rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym środkiem. Następnie powinno się złuszczyć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najistotniejsza staranna higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba też zmienić obuwie: w pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz zakładać obcasy? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem dyskomfort i deformacje kości stopy. Nadmiernie obciążony paluch często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy ciągle postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok