Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale także kształtują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz niepotrzebne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to ulepszone oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, najnowsze metody powodują, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka pozytywnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody z reguły wymagają pracy specjalnych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną oraz wymagające diety. Nowoczesna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, ze względu na co o wiele łatwiej je odessać lub przetransportować do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają też inne korzystne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zminimalizować blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują nowocześniejsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów pobocznie wpływa na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Obecne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, żeby podnosiły oraz utrzymywały konkretne partie skóry. Depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok