Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
30 marca, 2017
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
1 kwietnia, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest bardziej ekonomiczne? Dobry depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Współcześnie każda kobieta zamierza posiadać doskonałe ciało, koniecznie bez żadnego włosa! Spora część z nas z nas absolutnie nie zamierza tracić czasu na kupowanie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi trzeba stać pod prysznicem kilkanaście minut. Golarka manualna, mało komfortowy wosk, drogie urządzenia do pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Powstał w ostatnim czasie ich następca – laser kosmetyczny, który może wyeliminować włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na całe życie. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest niezwykle monotonne. Jest tego świadoma z całą pewnością każda kobieta. Wyrastające włoski są trwalsze, ciemniejsze i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli zamierzamy wykonać zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, to musimy koniecznie wiedzieć w jaki sposób wykonać wszystkie czynności, bowiem możemy wyrządzić sobie krzywdę, tzn. zranić skórę. Absolutnie nie wolno zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, gdyż to podstawa idealnie gładkich nóg (czy pozostałych partii ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowych technologii i zdecydować się na laser? To niezawodna strategia pozbywania się owłosienia, lecz w sumie nie jest aż taka prosta. Trzeba zapisać się na kilka kosztownych wizyt, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski raz na zawsze. Bardzo istotne jest przygotowanie się do opisanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i atrakcyjną, piękną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile czasu poświęcasz na golenie nóg bądź pach? Jeśli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje niemal 167 godzin w perspektywie roku. Golarka elektryczna bądź gorący wosk wyłącznie na pierwszy rzut oka są oszczędne, gdyż należy je wykorzystywać co najmniej przez pół godziny co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają odwlekać odrastanie włosów albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest uciążliwa i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć w krótkim czasie kłopoty z wrastaniem włosków. A oprócz tego w ogóle nie jest taka tania. Sumując te wszystkie środki, możemy stanowczo potwierdzić, iż epilacja laserowa jest najlepsza i mało kosztowna. W naszym kraju renoma tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest jeszcze dostateczna. Bardzo dużo Pań dowiaduje się o niniejszej opcji podczas wpisywania się na inne zabiegi, np. ciepłym woskiem. W sumie nie chcą wypróbować nowości, gdyż nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. A na marginesie o epilacji laserowej krąży spora ilość nieprawdziwych opinii.

Dlaczego? Ponieważ wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są stosowane na przemian. Jest to zauważalne choćby po artykułach w Internecie, lub ocenach różnych osób na forach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i mówiąc w skrócie nie polega wyłącznie na tym, iż w jednym z tychże terminów nie ma zaczarowanej literki „d”. W typowej depilacji (np. za pomocą plastrów czy depilatorem mechanicznym) każdy włosek jest usunięty, lecz tylko na pierwszy rzut oka. Nietknięta cebulka i brodawka odżywiająca meszek są nienaruszone. Zatem depilację należy systematycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Niszczy włos, cebulkę oraz wspomnianą brodawkę – a rezultatem jest brak zdolności naprawy włoska i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. Podczas sesji emitowany jest impuls. Melanina, a więc pigment mieszczący się w każdym włosku, pochłania wysyłane światło. Podczas oddziaływania lasera wytwarza się ciepło, zaś włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Skuteczność wiązki światła polega na tym, czy od razu uszkodzi macierz z meszkiem czy tylko je nadwyręży. Mnóstwo urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach albo klinikach kosmetycznych wyłącznie zaburza proces odrastania włosa. Stąd po pewnym czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest sprawą indywidualną, jednakże krótko mówiąc nie można z pewnością potwierdzić, że depilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie wydzielania impulsu Klientki informują o tym, że czują nieznaczne ukłucia lub mrowienie. Najsłabsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, a najwyższa w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednak rzeczywiście minimalny, nic nie znaczący ból, ponieważ już na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg na pewno nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa w czasie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej osób nieuchronne są kuracje przypominające, bo zwyczajnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wkrótce są w stanie zacząć rosnąć i musimy udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Kolor włosków do niedawna był nadzwyczaj ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w ogóle nie potrafiły poradzić sobie z włoskami jasnymi, rdzawymi bądź jasnoszarymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż urządzenia miały problem z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dzisiaj korzysta się zwykle z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nietypowe narzędzie do wynajdywania włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy bardzo ciemne – czarne, brązowe – oraz ledwo widoczne, m in. rude oraz złote. Impuls świetlny jest dopasowany do odcienia włosów oraz tonu skóry, żeby nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są zatem na każdym kroku bardzo precyzyjnie dobierane, by Klientki odczuwały maksymalny komfort w trakcie sesji.

Kto absolutnie nie może ciągle skorzystać z kuracji depilacji przy użyciu wiązki lasera? Bez wątpienia Panie, które mają popielate włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a kuracja po prostu się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być wypielęgnowana, mówiąc w skrócie nie może być na niej jakichkolwiek ranek ani zbyt suchych obszarów. Na parę dni przed zabiegiem należałoby poświęcić czas na porządną pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, kremu barwiącego itp.). Bardzo ważne jest również porządne ogolenie skóry, gdyż wcale nie można epilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje gwarancję wygodnego i do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda kobieta obowiązkowo musi porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi raczej o wyłączenie przeciwwskazań. Następnie dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach albo większa w zależności od określonej partii ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych obszarach, np. pośladkach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się twarz. Jedna i druga jest przymierzana do ciała na tzw. „fałdkę”. Z zewnątrz wygląda to w ten sposób, iż ciekawa lampa z karmazynowym oświetleniem jest przybliżana co kilka sekund do ciała. Po depilacji kosmetolog pokrywa kremem łagodzącym cały obszar, na jakim zabieg był robiony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Natychmiast po wizycie i przez parę kolejnych dni musimy zdecydowanie pocierać miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera balsamami, które w swoim składzie zawierają panthenol albo kolejne komponenty chłodzące oraz uśmierzające ból. Przez prawie 7 dni wcale nie można złuszczać naskórka, należy zrezygnować całkowicie z balsamów wysuszających, światła słonecznego, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, nie wolno ich ściągać (bowiem pojawią się wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser diodowy Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość więc pozbyć się do końca życia nadmiernego owłosienia z nóg, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To świetny zabieg dla Pań, które mają zbyteczne włosy w obszarze twarzy czy na pośladkach i przeszkadza im to, m in. nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę rodzajów schorzeń, które są podstawowym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji za pomocą lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, łuszczyca albo intensywne infekcje skóry. Kosmetolog w ogóle nie zrobi kuracji, jeżeli zażywamy środki z retinoidami albo wypijamy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być przeprowadzony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, ponieważ wówczas można z nim omówić określone problemy ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Ogólnie rzecz ujmując, terapii epilacji przy użyciu wiązki lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Musimy jednakże pamiętać, że po zabiegu absolutnie nie można w żadnym przypadku opalać się, chodzić na basen bądź używać kremów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg musimy zrobić pod koniec roku, bo ostatni zabieg odbędzie się gdzieś na wiosnę. Cała kuracja trwa dość długo, ponieważ kolejne sesje muszą być przeprowadzane w odpowiednich odstępach czasowych. Zima zatem to dobry czas, by zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, by pokazać ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok