Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u dentysty
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka czy beton
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozbudowy technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość poznania rezultatu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania u stomatologa jest bardzo wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na zęby. Licówkami można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok