Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być odpowiednio przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Warto też zwrócić uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Lecz podczas wyboru nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Istotna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – jedynie mało znacząca nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą lekarza na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok