Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
15 listopada, 2016
Trwałe usuwanie włosów, czyli depilacja laserem
1 grudnia, 2016

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

Krótkie, półdługie, długie, kręcone, „jak spod igły”, jasne, czekoladowe, czarne… tyle ile typów włosów, tyle systemów na ich skuteczną pielęgnację. Mamy możliwość wykonać odbudowę w domowym zaciszu lub umówić się na wizytę do fryzjera. Jeżeli marzymy o atrakcyjnych, olśniewających, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy właściwie wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie w czasie konsultacji z ekspertem otrzymamy informacje: jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Codzienne oczyszczanie szamponem i nakładanie odżywki przeważnie nie gwarantuje spodziewanych efektów. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich dopasowywaniu kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą np. na wyciągi do włosów, natomiast nie realnymi „prośbami” naszych włosów. Zawodowiec zaś zobaczy od razu to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najczęstszych elementów osłabiających strukturę włosa przynależą: niezdrowa dieta, czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne (np. przy układaniu), niedostateczna pielęgnacja oraz nieumiejętna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Konsumowanie pokaźnej ilości słodyczy, chipsów oraz innych słonych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi niezbędnych mikro- i makroelementów prowadzi do znacznego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie pobiera ona tych komponentów, jakie powinna, więc fizjologiczny rozwój i wytrzymała budowa są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne częstokroć odwadniają włosy, sprawiają, że są ciężkie oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi oraz twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o korzystaniu tylko naturalnych środków, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów albo konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej bądź wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim zapewnia błyskawiczne rezultaty. Żeby się one utrzymały wystarczy dodatkowo rekonstruować je w domu preparatami od fryzjera. Na niniejszy pomysł wpadli Izabela oraz Marcin Górny stosując nowatorskie kompleksy rekonstrukcji włosów zintegrowane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wybranego wyrobu farbującego. Odbudowuje uszkodzone albo zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, zwiększa działanie Multipliera. Za jego sprawą związane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do stosowania w domu oraz gwarantuje odbudowę włosów, zachowanie ich w znakomitym stanie pomiędzy zabiegami, a także kontynuuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex chroni strukturę włosów, sprawia, że są odporniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, pokruszone zostają łatwo zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule zastosowano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka dociera do środka włosa i wzmacnia rezultaty koloryzowania albo rozświetlania. Czesanie staje się przyjemniejsze, włosy zachwycające oraz jedwabiste w dotyku. Do używania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (posiadają w swoim składzie wyciąg ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem atrakcyjnym zabiegiem nie tylko na regenerację włosów, lecz też ich zdrowe wyprostowanie. Terapia bazuje na oryginalnej recepturze keratynowej bez dodatkowych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loków, fali i włosów bardzo zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów oraz zapewnia im błysk, zdrowie oraz wspaniałą aksamitność. W przeciwieństwie do rozmaitych kuracji, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które uprzednio były barwione, wygładzane bądź poddawane odmiennym zabiegom. Włosy cały czas są sprężyste, gęste, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednakże spłukać tę terapię.

Od czego zależą efekty kuracji?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są faktycznie nasze włosy. Na fantastyczne efekty możemy liczyć wówczas, gdy są niewątpliwie poważnie zniszczone bądź połamane. Warto w domowym zaciszu korzystać z łagodnych szamponów, aby zbyt szybko nie zmyły się cenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam odpowiednią terapię, np. ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni lub saunę. Włosy po kuracji powinny być mocno nawilżone, lekkie, aksamitne, świetliste, wyraźnie układające się i „sypkie” (a nie „sklejone”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Rekonstrukcja włosów

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok