Rekonstrukcja zniszczonych włosów
24 listopada, 2016
Oprawa wizualna uroczystości weselnych
6 grudnia, 2016

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, pewnie wszystkie marzycie o ładnym i zadbanym ciele. Przeglądając magazyny widzimy ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek wyglądają tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny zespół ludzi zakrywających ich mankamenty. W dobie komputerów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej zdjęć, zatem często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby czuć się dobrze we własnym ciele dobrze jest zacząć od prostych czynności związanych z pielęgnacją. Rozsądne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Na szczęście pewne zabiegi nieco upraszczają nam osiągnięcie rezultatów z okładek naszych ulubionych gazet. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie nadmiernego owłosienia. Jeżeli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity dotyczące trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Wcale nie, depilacja laserowa jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w czasie trwania depilacji odczuwałaś dyskomfort, oznacza to, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były właściwie przeszkolone. Laser stosowany w epilacji powinien być odpowiednio ustawiony pod względem odcienia skóry i poziomu melaniny. W końcu każda z nas jest wyjątkowa.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserem, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu macierzy włosa. Wiązka urządzenia przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. I tak włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w efekcie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to w sposób trwały.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Trwała redukcja owłosienia możliwe jest dopiero po kilku wizytach. Zazwyczaj przeprowadza się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi powtarza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu epilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, które chorują na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie kremów zawierających retinol, leczenie antybiotykami, picie herbat ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów wyszczuplających. Wspomnę również, że na światło lasera odporne są włosy pozbawione melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w dobrych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, jednak zawsze warto jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed epilacją należy dokładnie umyć swoje ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych preparatów i balsamów nawilżających. Skóra nie może być niczym natłuszczona, gdyż może to zredukować rezultaty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich preparatów i napojów zawierających związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu wszystkich zabiegów na właściwej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony efekt bez podrażnień skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają kondycję naszej skóry, ale zapewniają nam lepsze samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserem. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który zapewnia zaskakujące efekty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten link: depilacja laserowa.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok