Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady
29 marca, 2017
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
30 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja gorącym woskiem? Jak wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest powszechnie znany, włoski powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa średnio parę dni. Nieraz u wybranych Pań w zasadzie nie trzeba aż tak długo zwlekać, a włosy zaczynają się pojawiać zaraz po 24 godzinach. Ta technika jest niesamowicie wygodna, mimo że przeciwwskazaniem jest na przykład posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie można zaogniać ocieplonym woskiem. Mogą tworzyć się wówczas rozognione, okazałe plamy oraz dalej kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ciepły wosk na dowolne części ciała, zaś w następnej kolejności „nakleja” specjalne plastry bądź podłużne fragmenty materiału. Szybkim ruchem ręki zrywa je wraz z włosami. Taka taktyka jest dla delikatnych Pań niezwykle kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona tylko od progu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie niewiele, ale poleca się przez przynajmniej 4-5 dni dni rezygnować z gorących kąpieli oraz peelingów w miejscach, w jakich przeprowadzono epilację.
Należałoby na sto procent zobrazować zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a precyzyjnie epilacji – wystarczy przygotować się jedną dobę wcześniej. Pamiętajmy, by dobrze ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy zapuszczać włosków przez dłuższy okres, a taka możliwość jest ogromnym udogodnieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w przeciągu 20 minut, jednakże najpierw trzeba zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest przykładowo branie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która znacznie podrażnia skórę. Stąd nie można także leżeć w słońcu na plaży na 2 tygodnie przed i po terapii. Szczególnie istotne jest też to, by mówiąc w skrócie nie stosować peelingów partii ciała, jakie będą poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed oraz po wizycie. W ogóle nie można też odkrywać ciała na promienie słońca podczas serii sesji, dlatego jesień oraz zima są świetnym czasem. Klientkom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się także odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka zamalowuje na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, ponieważ laser analizuje ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle wydajny w przypadku kiedy chodzi o włoski gęste oraz o głębokim zabarwieniu – najłatwiej mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w których robi się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera diodowego za każdym razem wykonują specjaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach do obszarów, do jakich trudno dotrzeć, na przykład palce u stóp, strefy intymne oraz o większym obszarze oddziaływania, którą możemy ekspresowo zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę chwili „wciąga” skórę, niszczy poszczególne cebulki włosów oraz przemieszcza się na kolejny rejon skóry. Jeśli mamy na względzie różną grubość włoska, miarę melaniny lub liczebność owłosienia, krótko mówiąc nie można tak naprawdę przepowiedzieć, jaki zyskamy efekt po jednej sesji. Średnio usuwanych jest do 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które nieoczekiwanie stykają się z depilacją podgrzanym woskiem, obowiązkowo muszą to przeczytać. Na potrzeby wizyty należy bezwzględnie zapuścić włoski i to jest zapewne najbardziej dokuczliwe. Oprócz tego te Panie, które nigdy nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie, mogą się nastawić na to, że terapia w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże jest uzależnione od czasu wykonywania zabiegu i kompetencji kosmetologa. Dobry kosmetolog realizujący depilację za pomocą wosku wykona to szybko i sprawnie, nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Najpierw przykłada równomiernie ogrzany wosk, natomiast po chwili przykleja specjalne plastry oraz gwałtownym ruchem usuwa włosy. Generalnie w czasie zabiegu możemy poczuć wyłącznie zerwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest przeważnie najdotkliwsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Kobiet, które oczekują bezzwłocznego rezultatu. Cała technika trwa niecałe 20 minut, natomiast aksamitność trwa przez mniej więcej 14 dni. Włosy, które następnie odrastają, są o wiele delikatniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Ponadto nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów trzeba wypełnić szczegółową ankietę, jaką dalej analizuje się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszystkie pytania również podczas usuwania owłosienia. Nie powinniśmy zupełnie zawracając sobie głowy bólem, może jedynie nieco szczypać zasysana przez większą głowicę skóra. Najbardziej w delikatnych partiach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo pod kolanami. Podczas sesji należy przygotować się na to, że będzie unosił się lekki zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest krótki i czasami komfortowy. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, że wyeliminowana zostanie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włoska – następne muszą dopiero dojrzeć, aby można było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się wykruszać, na przykład gdy będziemy pocierać skórę po kąpieli. Kolejne włoski będą drobniejsze i będą też wolniej dojrzewały. Wystarczy będzie zobaczyć rejony, w których będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i w takim momencie wolno używać pantenolu. Jednorazowy zabieg nie ma za bardzo sensu, tylko pełen pakiet potrafi usunąć włosy ostatecznie (oraz ani razu nie odrosną).
Uogólniając: jeżeli zamierzamy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać epilację ocieplonym woskiem (tymczasem po krótkim czasie włoski będą wzrastały takie same). Ale w przypadku kiedy ktoś chce usunąć owłosienie całkowicie, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt depilacji laserowej. Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok