Jakie funkcje pełni notariusz?
21 marca, 2017
Profesjonalne oddłużanie spółek
23 marca, 2017

Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, balsamy zatrzymujące odrastanie włosów, depilacja ksenonowa – to chyba najpopularniejsze sposoby usuwania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Na pewno sprawdzają się na kilka bądź kilkanaście dni, tylko po tym czasie czynność należy powtórzyć. I to naturalnie jest decydujący argument wymyślenia depilacji laserowej – inaczej zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. W zasadzie nie jest to projekt nowy, ponieważ niedawno mnóstwo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym oraz najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy skonstruowali, a zaraz potem zastosowali w praktyce oba urządzenia, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie zagwarantowało wzmocnienie efektywności kuracji, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i można ją z powodzeniem używać do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia czy śniadej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji czy posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał dużą ilość ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, absolutnie nie przynosi jakichkolwiek efektów ubocznych.

Statystycznie potrzeba od 3 do 5 sesji, żeby całkiem usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wyselekcjonujemy kilka partii, przykładowo plecy i bikini zarazem, wtedy kosmetyczka potrafi to zrealizować w czasie jednej wizyty. Właściwie liczba zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włosy wyraźnie rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w finalnej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dojrzewają równolegle, stąd też laser usuwa blisko 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa faktycznie zapewnia znakomite efekty?

Nie ulega wątpliwości są one o wiele lepsze niżeli w przypadku depilacji innymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia są w stanie pojawić się wyłącznie indywidualne włosy (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Kobiety, które zdecydowały się na owy zabieg oraz wydają swoje obserwacje na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. W szczególności, że jest to doskonała metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Zgubnym wynikiem pospiesznych depilacji albo po prostu skłonności są niewielkie ranki na skórze, rozognione grudki bądź krostki. Potrafią też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizyta u specjalisty jest niekiedy nieodzowna. Włoski nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna skupiać się ropa, natomiast potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną opcją, aby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przeprowadzenie obserwacji włosków i przystosowanie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie posiadają takiej zdolności, z tego względu przed konsultacją trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Inteligentny skaner analizuje kilka paramentów za jednym razem, m.in. odcień i zwartość włosów. Bynajmniej nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie wywoływało ból lub pojawia się poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najistotniejszy pozytyw należy uznać wygospodarowany czas, bo w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie musimy także skupywać kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety preferują epilację ze względów typowo praktycznych. Mogą spontanicznie wyskoczyć na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Wielkim plusem dla Klientek depilujących okolice intymne jest perspektywa znieczulenia tego wyjątkowo czułego miejsca. Ochładzający żel ogranicza moc odczuwania stopniowych impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych walorów możemy zakwalifikować brak powikłań po kuracji (należałoby jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niesamowicie kosztowne, z tego względu warto przejrzeć miejscowe propozycje i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus można pozbyć się prawie 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus możemy usuwać włosy choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było usuwać zbędne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery rodzaje laserów, używanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja, wejdź w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok