Zaplanuj swój ślub
2 lutego, 2017
Pomysły na fryzurę ślubną
3 lutego, 2017

Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun

Prawo jazdy to dzisiaj dokument niezbędny. Ułatwia nam znalezienie pracy (wielu kierowników przyznaje się, że w procesie rekrutacji bierze pod uwagę czy dany aplikant ma prawo jazdy) i zwiększa naszą własną wygodę. Możemy zaobserwować, ze obecnie bardzo dużo młodych osób (w wieku od 18 do 20 lat) rejestruje się na szkolenie na kategorię B, pomimo, że nowelizowane przepisy znacząco zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu państwowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy szansę się przemieszczać bez jakiegokolwiek kłopotu. Ale jest jeszcze jeden istotny walor posiadania prawa jazdy – szansa uzyskania dobrze płatnej i ciekawej pracy. Już z kategorią B nasze możliwości na rynku pracy się zwiększają. Posiadając większą ilość kategorii (np C+E) mamy okazję zdobyć zatrudnienie w transporcie drogowym. Pensja na tym stanowisku, dla nowych kierowców, jest ponad dwukrotnie większa niż najniższe krajowe wynagrodzenie. Kierowcy samochodów ciężarowych z jednorocznym doświadczeniem mogą oczekiwać na zarobki wyższe niż 2 minimalne pensje. Podobnie wygląda sytuacja osób, które posiadają zdolności do transportu osób – ukończony kurs na kategorię D.

Teraz przedstawimy Tobie krok po kroku, najbardziej przydatne kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o profesjonalnych kursach dotyczących doskonalenia sprawności jazdy. Wierzymy, że po przeczytaniu tego mini przewodnika wybierzesz się na odpowiedni dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs na prawo jazdy w kategorii B to najłatwiejsze i zarazem najkrótsze szkolenie, w jakim mogą brać udział osoby powyżej 18 roku życia o pełnej zdolności zdrowotnej potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim. Kurs złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na wykładach z teorii kursanci nabywają wiedzę o obsłudze pojazdu osobowego i o przepisach ruchu ulicznego. Każdy kursant powinien także odbyć ćwiczenia powiązane z udzielaniem pierwszej pomocy. Aby przejść do ćwiczeń z praktyki (nauka prowadzenia samochodu) uczestnik musi zdać wewnętrzny test umiejętności. Ćwiczenia praktyczne trwają 30 godzin, po czym uczestnik kursu jest w stanie podejść do egzaminu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na prawo jazdy kat. B prowadzone są przez szkoły jazdy praktycznie w jakiejkolwiek gminie. Cena szkolenia to najczęściej 1300 złotych.

Zostań kierowcą ciężarówki – kurs na prawo jazdy kat. C

Bardzo duża liczba moich kolegów mówi, że od najmłodszych lat chciało zostać kierowcą ciężarówki. Zdarzają się też panie, którym ten zawód odpowiada. Kierowca samochodu ciężarowego to zawód pełen wyzwań, lecz również niezwykłych doznań. Jeśli nie pasują Ci długie trasy i noce w niewielkiej kabinie, to praktycznie może zrealizujesz się w tym zawodzie. Na starcie jednak musisz ukończyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli marzysz o kierowaniu samochodu ciężarowego z przyczepą (potocznie zwanego TIR-em) ponadto powinieneś zrealizować jeszcze kurs na kategorię E. Program kursu kształtuje się niezwykle analogicznie jak szkolenie na samochody osobowe z tą niewielką rozbieżnością, że na ćwiczeniach z praktyki obsługujesz samochód ważący grubo ponad 4 tony. Zdobycie dokumentu poświadczającego kwalifikacje również możliwe jest po zaliczeniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Lecz to jeszcze nie wszystko. Osoby marzące o pracy w samochodzie ciężarowym potrzebują ukończyć jeszcze jeden kurs tzw. wstępną kwalifikację. Jest to szkolenie, które zaświadcza Twoje zdolności kierowcy zawodowego. W rzeczywistości jest to po prostu dodatkowy kurs za który trzeba uiścić opłatę. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Kursy z techniki jazdy

Kursy specjalistyczne dla kierowców, których celem jest powiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizowane są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno świeżo upieczonym, jak i kierowcom z wieloletnią praktyką, dla których istotne jest ciągłe podwyższanie umiejętności w podróżach służbowych. Te profesjonalne kursy omawiają takie kwestie jak – jazda oszczędna, jazda defensywna, czy ryzyka w ruchu drogowym. Wykonywane ćwiczenia takie jak jazda na torze poślizgowym, jazda na zakręcie, czy nagłe wkroczenie pieszego mają tworzyć prawidłowe postawy w ruchu drogowym i uruchamiać wyobraźnię kierowców co do anormalnych wydarzeń. Specjalistyczne szkolenie jazdy bezpiecznej, czy praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to optymalne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zyskać większą pewność za kierownicą.

Szkoły jazdy zapewniają nam co raz więcej kursów, w trakcie których mamy szansę udoskonalić lub sprawdzić swoje kwalifikacje w ruchu drogowym. Jedno jest pewne – dobrze jest zgromadzić trochę oszczędności i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im szybciej tym prościej. Świetnym okresem na podjęcie szkolenia na prawo jazdy kat. B jest końcówka szkoły średniej, kiedy nie planujesz jeszcze kariery i nie jesteś do niczego zobowiązany. Bardzo duża liczba rodziców wysyła swoje pociechy na kursy w ramach niespodzianki na osiemnastkę. To z pewnością najlepsza inwestycja w dojrzałe życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Wejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: prawo jazdy torun

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok