Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!

Dj na imprezę klubową
26 grudnia, 2016
Chwilówka – pożyczka dla każdego
5 stycznia, 2017

Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!

Ciężki dym Warszawa

Czytając fora o ślubach i weselach, bardzo często można znaleźć temat omawiający na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Sprawa, która często jest poruszana w kręgach forumowiczów jest problem, który można tak opisać: kapela czy dj na wesele – kto jest lepszy?

O kapelach powiedziano już pewnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu nowy wątek. Stąd w tym tekście omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na weselu to dobry wybór, jak wybrać idealnego dj-a a także czym się różni dj od zespołu muzycznego. Zacznijmy jednak od początku.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em bez wątpienia nie nazwiemy, kogoś kto odtwarza muzykę nadawaną z programu na komputerze przenośnym, bo odpowiedni sprzęt jest postawą w pracy dj-a. Dobry dj współpracuje z: mikserem i głośnikami, a dodatkowo słuchawkami – oczywiście tego jest znacznie więcej, bo dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, dołoży wszelkich starań, aby jego koncert nie tylko perfekcyjnie brzmiał, ale i dobrze wyglądał.

Dobry dj – czyli jaki?

Dj (albo dyskdżokej) puszcza oraz miksuje utwory muzyczne, czyli wzbogaca za pomocą dodanych efektów dźwiękowych. Dj to osoba, która charakteryzuje się biegłą znajomością prezentowanych kawałków, przy równoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej podczas koncertu. Ale jeśli chodzi o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być też uważnym obserwatorem, żeby ekspresowo ocenić, czy prezentowany przez niego repertuar odpowiada gustom odbiorców. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek grupy odbiorców. Specjalnie to podkreślamy, dlatego że doświadczony dj nie doprowadzi do sytuacji, żeby prezentowana przez niego melodia dawała radość wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby odbiorców.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Jednak ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje kilkanaście ważnych zasad, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Przede wszystkim warto ocenić portfolio dj-a. Żeby to zrobić dobrze jest sprawdzić hasła np.: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, aby otrzymać kilkanaście stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj postara się, aby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i zobaczyć, czy dj odpowiednio prezentuje się na balach okolicznościowych. Stąd od razu nie przeglądaj stron, gdzie nie widzisz materiałów dźwiękowych lub klipów, no chyba że chce Ci się marnować czas na dzwonienie do każdego takiego dj-a, by pytać go o udostępnienie nagrań. Na bazie portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu sprawdzić, to czy dj zda egzamin na imprezie.

Zwróć też uwagę na to, jak dany dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Istotne jest tu na przykład jego strój, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być właściwie ubrany. Tym bardziej, że jest to podniosłe wydarzenie, stąd dj powinien na każdym kroku pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Dj wodzirej na wesele

Inną rzeczą jest to, czy dj zajmuje się także prowadzeniem imprezy weselnej czy podobnej imprezie. Większość dj-ów na stronach zaznacza, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy ten dj naprawdę orientuje się, czym jest zabawianie gości. Przecież nie chcesz, aby na Twoim przyjęciu weselnym dj rzucał czerstwymi żartami lub mówił do uczestników wesela jak do swoich znajomych.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, możesz go również wynająć na podobną uroczystość. A dj na studniówce to coraz częstszy widok. To nic szczególnego, ponieważ bandom ciężko jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony zasób utworów. A gdy mowa o różnicach…

Dj na wesele czy zespół?

Gdy idzie o różnice pomiędzy dj-em a zespołem, to przed chwilą wspomnieliśmy o tym, że dj ma większe możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy zwłaszcza na na imprezie weselnej. Być może wiesz, że zaproszeni goście nierzadko chcą, aby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku świeżych kawałków? Na tym polu dj zdecydowanie jest lepszy. No i niewątpliwie dla dj rodzaj muzyki i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze napomknąć o dodatkowych korzyściach: dj nie ma takich długich pauz, jak zespoły muzyczne, bo nie nie staje się zmęczony tak prędko jak członkowie zespołów. Zresztą uczestnicy przeważnie nawet nie odczuwają, że dj ma przerwę, bo podczas niej muzyka jest puszczana. Inną zaletą wesela w wykonaniu dj-a jest to, że są to radiowe. Dzięki temu ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie będzie psuć swoim brakiem talentu utworu. Inną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

W ramach podsumowania należy jeszcze wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje dodatkowo własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy nastrojowym oświetleniu, a dodatkowo Wasza ukochana melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można bez końca by mówić, ale chyba dobrze będzie, jeśli on sam je zaprezentuje. Więc jeśli poszukujesz profesjonalnej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy ciekawej muzyki na imprezę studniówkową a także romantycznego klimatu zdecydowanie sprawdź stronę Ciężki dym Warszawa.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok