Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – skuteczna walka ze starzeniem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na stymulacji kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak kwas hiauluronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca z dolegliwościami. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie można oczekiwać po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy etapy. Zdarzają się przypadki, kiedy porost włosów zostaje wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi również pytanie, kiedy wypadanie jest naturalne, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to dokładnej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą bezpieczną, w takim wypadku kuracje stanu włosów, należy zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to schorzenie? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo zaawansowany, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie preparatu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie uważają, że jest to zabieg niesympatyczny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Gabinet kosmetyczny Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok