Pływanie niemowląt, rehabilitacje na basenie – postaw na aktywność w wodzie

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 16, 2018
Beton dekoracyjny stemplowany imitacja deski
Beton dekoracyjny stemplowany – idealny materiał
Styczeń 22, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Natężenie aktywności na pływalni może znacznie poprawić naszą wydolność. Może się to wydawać truizmem, ale nawet dziś niemało osób nie wie jak wiele korzyści otrzyma, kiedy wyśle swojego brzdąca na basen, chociażby na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj bardzo wiele, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zapewnić małemu dziecku harmonijny i ustawiczny rozwój. Świetnym rozwiązaniem stanie się zapisanie takiego potomka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? W szczególności dlatego, iż opiera się ono na wspieraniu swobodnego rozwoju niemowlaka. Celem pływania niemowląt jest podtrzymanie odruchów płodowych, na jakich kompetentny szkoleniowiec powinien się opierać. Obowiązkiem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest stworzenie dobrych warunków dla niemowlęcia. Dziecko mające na koncie od kwartału do 36 miesięcy nie powinno zabawić w wodzie dłużej niż 30 minut, a temperatura winna wynosić ok. 32-33 Celsjusza. Zadania nie są przesadnie zaawansowane, raczej są oparte na dobrej zabawie. Ojciec i matka muszą zyskać gwarancję, iż pływanie niemowląt nie jest dla ich dziecka czymś stresującym. Jeśli pragniesz zaprowadzić swoje dziecko na takowe ćwiczenia, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Dowiedzmy się też, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Kwestia zapoznawanie się z wodą zajmuje około 4 lat. Jak już nasze maleństwo ciut podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a konkretną nauką pływania. Dla brzdąców w wieku od trzech do czterech lat, najefektywniejsze staje się nauczanie poprzez zabawę. Najwyższy czas na poznanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie szczególnie istotne, nauczenie się chwytów sprzętów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla brzdąców od 4 lat w górę, rekomendujemy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Czas na edukację osobiście z prowadzącym w wodzie i zapoznanie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Przyjęło się, iż w tym wieku nasze pociechy winny już pokonać samodzielnie ok. 10 metrów. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż rekomendujemy systematyczne zdobywanie umiejętności. Dzieci, które ukończyły 6 lat i lada chwila pójdą do szkoły, powinny przejść do etapu nauki zaawansowanej. Lekcje na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu wyznaczonych stylów pływackich, m.in. często spotykanego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na basenie, takich jak nauka i usprawnienie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. To dobrze o nas świadczy, że próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – to wszystko na basenie

Spędzanie wolnego czasu w wodzie – co może bardzo cieszyć – zyskuje bardzo dużą popularność. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na które już dziś zapisuje się ogrom przedstawicielek płci pięknej. Nic dziwnego – powiązanie dźwięków, ćwiczeń ruchowych oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest oprócz powyższego bezpieczny oraz niezwykle wielokierunkowy. Woda z basenu minimalizuje efekt grawitacyjny, a jeśli wytypujemy renomowany ośrodek oferujący takie sesje – wówczas specjalistyczny sprzęt, w jaki będzie wyposażony sprawi, iż będą mogły w nich uczestniczyć osoby kontuzjowane lub też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Przyjemność, którą dają zajęcia przy muzyce to jedno, lecz basen to oprócz tego idealne podłoże do rewalidacji. Dzięki ćwiczeniom możecie w wydatny sposób wspomóc rehabilitację lądową u starszego pokolenia. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci polecamy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są podstawowe zręczności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które urazy wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej?

Osoby, którym spodobały się aktywności w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach jest koncepcja Halliwick, czyli sposób uczenia uczestniczenia w aktywnościach w wodzie. Taki kurs powinien zainteresować instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcieliby pracować z ludźmi z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Przeżycie takiego szkolenia nadaje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak widzimy, pomysłów na aktywność na pływalni jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta zazwyczaj zawierają nowoczesne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok