Sklepy internetowe jaki system wybrać

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – maszyny rozlewnicze
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom od developera
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Ostatnie lata to naturalny rozkwit cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieustannie i pragną mieć coraz więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie luksusowych towarów to jedno, ale musimy także zapewnić sobie jeszcze środki czystości, coś do jedzenia – słowem to, co jest nam niezbędne do życia. Wiele osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie dużo wzorcowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupy załatwiają w markecie dwa razy w miesiącu, żeby oszczędzić sobie ciągłego ruszania po niezastąpione artykuły. Teraz część sklepów poszła jeszcze wyżej i gwarantują takim osobom przywiezienie asortymentu do miejsca zamieszkania.

Powyższa problematyka tyczy się zwłaszcza jednostek zajętych, przebywających w nieskończoność w gabinecie. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. Tacy ludzie ochoczo wykorzystują wtedy e-sklep oraz hurtowo kupują upominki dla bliskich. Mając to na uwadze – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.

 

Znamy już pierwszoplanowy powód zorganizowania e-sklepu, toteż w tej chwili powinniśmy przeanalizować jak on ma się prezentować. Nie ma sensu mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma Wam zagwarantować określone zarobki, w takiej sytuacji zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych oraz słabych stron, widoków i niebezpieczeństw to całkowita podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego nowopowstałego sklepu, jak również konkurencji. Powinniśmy sprawdzić jakie liczby generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Krok następny to wyselekcjonowanie grupy docelowej. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Otwarty przez Ciebie sklep online możemy skierować do Klienta ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu kategorii towarów, ale też dla przykładu zwabiać do sklepu głównie płeć piękną, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Sumiennie sprawdźcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może trzeba będzie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Pamiętajcie, że stworzenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, przymusowo trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś jedynie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna rzecz tyczy się produktów. Kiedy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też produkty uniwersalne, produkowane na olbrzymią skalę, możemy się skupić na właściwym dobraniu dostawcy. Solidność, terminowość i bycie godnym zaufania, to powinna być grupa cech, na którą trzeba spojrzeć przy kontraktowaniu. Jest oczywistym, że czynnikiem kluczowym jest również przełożenie jakości na koszta. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Masz już dostawcę? W kolejnym kroku powinniśmy zadbać o prezentacje towarów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wchodzimy teraz w sferę pozycjonowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Gdy chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to w takiej sytuacji musimy skierować uwagę na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przejrzyste dla potencjalnych Nabywców, ale także przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – nasza wyrocznia zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie odpowiedniej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na wprowadzenie określonych systemów płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno trzeba też zapewnić Partnerom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. W niektórych przypadkach wystarczy nawet bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

 

Domena może być dostarczona wraz z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie będzie – wtenczas będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W przypadku hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – mają one nam multum restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

 strony-www.torun.pl/sklepy-internetowe

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok