Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
1 kwietnia, 2017
Płaski brzuch, czyli jak się odchudzać
4 kwietnia, 2017

Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy mamy świadomość tego, iż doskonałe imprezy to takie, które ogólnie rzecz ujmując nie są ułożone od początku do końca – zatem wiele rzeczy zwyczajnie ma miejsce naturalnie. Czasami jest tak, że im bardziej nie chce nam się przygotowywać i nie chcemy iść do znajomych, wtedy impreza jest tym bardziej ciekawa. A jeśli wszystko staramy się zaplanować 7 dni wcześniej (panie kupują czasami „odlotowe” stylizacje z takiej okazji i dopasowują makijaż), to zabawa okazuje się potwornie nudna i planujemy bezzwłocznie z niej uciec. Osoba, jaka jest inicjatorem bynajmniej nie jest w stanie do końca przewidzieć wszystkich zdarzeń, może wyłącznie zasugerować jakieś ramy, np. że o godzinie 12.00 w Sylwestra wszyscy będą popijać szampana na świeżym powietrzu i obserwować fajerwerki. Jego kluczowym celem jest jednak to, ażeby niczego wszystkim zebranym absolutnie nie zabrakło. Genialnym pomysłem jest przygotowanie dobrej oprawy muzycznej, np. na zabawie będzie brzmiał popularny DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Zorganizowanie imprezy ogólnie rzecz ujmując nie polega jedynie na zawiadomieniu przyszłych uczestników sms-em i wystawieniu alkoholu na stole. Właśnie – jeśli mamy na uwadze zaproszenia. Przesyłanie krótkich sms-ów w stylu: „w weekend dyskoteka, przyjdź”, „w sobotę widzimy się u mnie, impreza do samego rana” czy „zajrzyj, impreza u mnie”, jest delikatnie mówiąc – proste. Doskonałym zamysłem jest wówczas zaprojektowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypisanie, bądź rozesłanie informacji, ale o nieco odmiennym charakterze, między innymi:

„W związku z wyraźnymi petycjami ludu, monarcha wszystkich dóbr król Andrzej I, jako iż jest królem litościwym, nakłania na kultową wieczerzę pod „Chudym Smalcem”, jeżeli tylko w niedzielę Słońce schowa się za widnokręgiem. Bezwzględnie trzeba mieć wolne okrycie i solidną porcję dobrego humoru. Na biesiadzie konstruowaniem melodii zajmie się legendarny DJ, natomiast biesiada zamknie się wówczas, kiedy wszyscy goście zapadną w błogi sen albo wrócą do swoich zamków.”

Wyszło bardziej intrygująco, prawda? Z pewnością o wiele więcej znajomych zawita na potańcówkę po przyjęciu owej informacji. Musimy pamiętać, żeby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt efekciarska – musi obowiązkowo mieścić konieczną miarę powagi i humoru. Jakich błędów należy unikać? Przykładowy sms lub zaproszenie w postaci karteczki nie może nikogo obrazić. Podarujmy sobie nazywanie przyjaciela niezbyt miłą ksywą (chociażby jeśli na daną osobę tak mówią inni), pisanie cudzych cech temperamentu (zwłaszcza pejoratywnych) i innych podobnych rzeczy.

Jeśli wydajemy zaproszenia dla gości, wtedy krótko mówiąc nie muszą one mieć postaci czystej karteczki wypełnionej tekstem. Nie muszą to być też karteczki wypatrzone w sklepiku papierniczym bądź w internecie. Niecodziennym pomysłem jest indywidualne zaprojektowanie graficzne zaproszeń, m in. w postaci księgi z zaklęciami rodem z XIV wieku. Wszystko zależy naturalnie od stylu imprezy, przykładowo czy uczestnicy. będą poprzebierani.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I w tym miejscu daje o sobie znać główny, oraz równocześnie zapewne najbardziej istotny motyw: czy którykolwiek z gości posiada reakcję alergiczną albo nietolerancję na któreś dania? Jakie są gusta kucharskie przyszłych uczestników? Czy preferują imprezować na tarasie przy ognisku czy spożywać wymyślne posiłki restauracyjne? Na udanej imprezie trunek absolutnie nie „zakryje” pysznego jedzenia, innymi słowy, że dania muszą obowiązkowo zajmować pierwsze miejsce, zaś nie wino czy tequila. Każdy dobrze wie, iż wcale nie można pić alkoholu na tzw. „pusty żołądek”. Póki zaproszeni goście rozpoczną nalewać właściwej jakości trunki alkoholowe, powinni nieco skonsumować. Menu musi koniecznie być dostosowane do ich potrzeb, np. jeśli towarzyszka ze studiów ma alergię na marchewkę, wówczas fajnie by było, jeśliby na ławie znalazły się zakąski i główne posiłki bez owego warzywa. Skoro kolega z pracy posiada problem z nietolerancją glutenu oraz produktów mlecznych, to trzeba ugotować ze 2-3 potrawy jedynie dla niego. Inaczej bowiem będzie stał przy stole i zupełnie nic nie jadł, lub dostarczy własne posiłki, a na taką okoliczność w ogóle nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli bierze sobie do serca to, ażeby wszyscy zaproszeni goście dobrze się bawili). Koszty zabawy mamy możliwość naturalnie podzielić na wszystkich uczestników zabawy – łącznie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich doniesie zwyczajnie ze sobą napój alkoholowy oraz wcześniej omówione posiłki. Należy jednakże dbać o to, ażeby krótko mówiąc nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa oraz jedyne wino (lub na odwrót). Ale to co każdy gość zapewnia na imprezie musimy ustalić na początku.

Jeśli marzysz o tym, by zaprosić na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to kliknij w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a odnajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok